Dohoda žije? Renault chce obětovat kus Nissanu, aby mohl spolupracovat s FCA

Partnerství mezi koncernem FCA a automobilkou Renault je možná znovu na spadnutí. Stačí jen udělat pár opatrných kroků.

Renault by prý podle všeho měl snížit svůj podíl v automobilce Nissan z důvodu restartování jednání s koncernem FCA. Zprávu o tom vydal magazín The Wall Street Journal, který vycházel ze zdrojů přímo z aliance. Francouzská automobilka má v Nissanu v současnosti 43,4 % podíl. 

Lancia Ypsilon je poslední zbytek téměř mrtvé značky. Teď zostudila Alfu Romeo

Lancia Ypsilon je poslední zbytek téměř mrtvé značky. Teď zostudila Alfu Romeo

Na takový krok by však Renault potřeboval učinit ještě nějaké kroky. Tím hlavním bude domluva s francouzskou vládou, která v automobilce vlastní 15% podíl. Právě tamní vláda totiž v červnu, kdy bylo spojení FCA a Renaultu rozjednané a téměř na spadnutí, svými rozvážnými a příliš opatrnými kroky ohledně omezení spolupráce s Nissanem.

Francouzská vláda má obavy ze spojení FCA a Renaultu. Za vším jsou peníze

Francouzská vláda má obavy ze spojení FCA a Renaultu. Za vším jsou peníze

V důsledku toho koncern FCA, konkrétně rodina Agnelli, která řídí Fiat, ze spojení vycouvala. Renault se ale o koncern Fiatu stále zajímá a jedná tak o prodeji podílu v Nissanu i bez otevřených přítomnosti či zájmu druhé strany. Nakonec to tak bude zřejmě Renault, který bude s papíry v ruce hrát na kytaru rodině Angelli pod oknem a prosit o odpuštění.

Renault v Česku konečně spouští projekt Chytrého města. O co přesně jde?

Renault v Česku konečně spouští projekt Chytrého města. O co přesně jde?

Vláda samozřejmě měla ke zvážení takto vážných kroků důvody. Mohlo by to mít dopad na zaměstnané francouzské občany a podíl by se z 15 stáhl na 7,5 %. Automobilky dohodu prý odmítly komentovat, ale dle interních informací se již pomalu rozjíždí druhé kolo dohody.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 49 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků