Dodge zveřejnil první specifikace očekávaného Challengeru

Dodge Challenger concept okouzlil po svém představení téměř celý svět, včetně těch, kterým americké musclecars mnoho neříkají. Zanedlouho se vůz dočká sériové výroby a automobilka zveřejnila první specifikace připravovaných modelů.

Nejsilnější verzí bude podle očekávání model SRT8, který dostane pod kapotu osmiválec o objemu 6,1 litru a výkonu 313 kW/425 k. Ten bude ale kombinován výhradně s pětistupňovou automatickou převodovkou. Pokud jste vyznavači klasiky, pak byste museli sáhnout po slabších agregátech – 3,5 l V6 nebo osmiválci HEMI o objemu 5,7 l. Ty budou totiž kombinovány se šestistupňovými manuály.

Modely s manuální převodovkou budou standardně vybaveny systémem Hill Assist pro snazší rozjezd do kopců. Verze SRT8 bude mít na palubě v základu kvalitní audiosystém Kicker s 13 reproduktory. Stát bude na dvacetipalcových kolech s pneumatikami o šířce 245 mm. Chybět nebude zadní samosvorný diferenciál, zadní spoiler a pro parádu ani pruhy na přední kapotě.

V roce 2009 se Dodge chystá uvést na trh kabrio a v roce 2011 přijde náhrada nejslabšího motoru silnějším čtyřlitrem Phoenix. Zároveň dojde k posílení modelu SRT8, který dostane pod kapotu osmiválec 6,4 l o výkonu 450-500 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Challenger concept
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků