Dodge ZEO Concept: elektřina místo benzínu

Dodge zveřejnil prví ilustrace toho, jak si představuje svůj koncept ZEO. Ten bude zajímavý hlavně tím, že ačkoli jde o výkonný sporťák, pod jeho kapotou nebude burácet spalovací motor, ale tichý elektromotor. To je na americký vůz tohoto charakteru věc skutečně nevídaná.

Je vidět, že i Amerika se mění. Dodge se chystá koncept představit na lednovém autosalonu v Detroitu, kde se čeká na reakce veřejnosti. Zeo disponuje čtveřicí dveří a stejným počtem míst pro cestující. O energii potřebnou k pohonu se budou starat lithium-iontové akumulátory, které by při šetrném zacházení měly zabezpečit dojezd cca 400 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge ZEO Concept

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků