Dodge ZEO Concept: elektřina místo benzínu

Dodge zveřejnil prví ilustrace toho, jak si představuje svůj koncept ZEO. Ten bude zajímavý hlavně tím, že ačkoli jde o výkonný sporťák, pod jeho kapotou nebude burácet spalovací motor, ale tichý elektromotor. To je na americký vůz tohoto charakteru věc skutečně nevídaná.

Je vidět, že i Amerika se mění. Dodge se chystá koncept představit na lednovém autosalonu v Detroitu, kde se čeká na reakce veřejnosti. Zeo disponuje čtveřicí dveří a stejným počtem míst pro cestující. O energii potřebnou k pohonu se budou starat lithium-iontové akumulátory, které by při šetrném zacházení měly zabezpečit dojezd cca 400 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge ZEO Concept

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků