Dodge vyjde vstříc zájemcům o Challengery kabrio. Přestavbu objednají přímo u dealera

Automobilky bývají na úpravy svých vozů často háklivé, ale Dodge nemá problém ani s uříznutou střechou.

Je to k nevíře, ale aktuální Challenger je tu s námi již od roku 2008. Za dlouhých čtrnáct let získal mnoho podob, ale k těm továrním nikdy nepatřil kabriolet. A i když Dodge nic takového z fabriky nepustí, vyjde vstříc zákazníkům, kteří si chtějí vychutnat výkonné osmiválce s modrým nebem nad hlavou. Nyní půjde nové auto objednat přímo u dealera i s přestavbou od firmy Drop top customs.

Tím se zkrátí doba od objednávky k dodání hotového kusu. Z výrobního závodu Brampton v kanadském Ontariu vůz zamíří přímo do floridské dílny k úpravě. Jakmile je hotovo, je zaslán k dealerovi, kde si jej převezme zákazník. Není sice jasné, jak dlouho tato „zajížďka“ trvá, ale pro klienta jde o významné zjednodušení celého procesu. Challenger bez střechy má pak tovární záruku na všechny neupravené komponenty, prvky skládací střechy mají garanci tří let nebo 58.800 kilometrů. Přestavba vyjde na 25.999 dolarů, v přepočtu zhruba 630 tisíc korun.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Váš názor Další článek: Alpina B4 Gran Coupé vstupuje na český trh. Je to jediná možnost, jak do řady 4 Gran Coupé dostat ostrý M motor

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,