Dodge Viper SRT-10 Mopar: monstrózní zmije

Tohle není jen tak ledajaký supersport. Objem 8,4 litru a výkon přes 670 koní, to je dost i pro silné povahy.

V Detroitu se děly zajímavé věci i v oblasti supersportů. Skutečným skvostem, který tam byl k vidění, je bezesporu Dodge Viper SRT-10 Mopar Concept.

A co že je na něm tak zajímavého? Jednoznačně především jeho agregát. Atmosférický desetiválec se nevyhnul převrtání, které zvýšilo jeho objem z 8,3 na 8,4 l. Říkáte, že je to rozdíl malý? To ano, ale změnil se poměr vrtání a zdvihu a novým naladěním řídící jednotky se výkon vytáhl ze sériových 441 kW (600 koní) na ohromujících 496 kW (675 k). Úpravami ale musel podlehnout i chladič motoru a mírně propracované je rovněž výfukové potrubí.

Pro excelentní výkony byl odladěn i podvozek. Nové pružiny, tužší tlumiče i stabilizátory, vše počítá s extrémními nároky. Proto je taky podvozek plně stavitelný a řidič si ho může nechat odladit podle vlastních požadavků. Použita jsou 19-palcová odlehčená kola, obutá do pneumatik Michelin.

Pokud se vám ale tahle „Amerika“ líbí a chcete si ji pořídit, budete zklamáni. Jak jste již správně vytušili, jedná se pouze o koncept. Základní Viper SRT-10 ale také není k zahození, co říkáte?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Viper SRT-10 Mopar Concept

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků