Dodge Viper SRT-10 Mopar: monstrózní zmije

Tohle není jen tak ledajaký supersport. Objem 8,4 litru a výkon přes 670 koní, to je dost i pro silné povahy.

V Detroitu se děly zajímavé věci i v oblasti supersportů. Skutečným skvostem, který tam byl k vidění, je bezesporu Dodge Viper SRT-10 Mopar Concept.

A co že je na něm tak zajímavého? Jednoznačně především jeho agregát. Atmosférický desetiválec se nevyhnul převrtání, které zvýšilo jeho objem z 8,3 na 8,4 l. Říkáte, že je to rozdíl malý? To ano, ale změnil se poměr vrtání a zdvihu a novým naladěním řídící jednotky se výkon vytáhl ze sériových 441 kW (600 koní) na ohromujících 496 kW (675 k). Úpravami ale musel podlehnout i chladič motoru a mírně propracované je rovněž výfukové potrubí.

Pro excelentní výkony byl odladěn i podvozek. Nové pružiny, tužší tlumiče i stabilizátory, vše počítá s extrémními nároky. Proto je taky podvozek plně stavitelný a řidič si ho může nechat odladit podle vlastních požadavků. Použita jsou 19-palcová odlehčená kola, obutá do pneumatik Michelin.

Pokud se vám ale tahle „Amerika“ líbí a chcete si ji pořídit, budete zklamáni. Jak jste již správně vytušili, jedná se pouze o koncept. Základní Viper SRT-10 ale také není k zahození, co říkáte?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Viper SRT-10 Mopar Concept

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků