Dodge Ram BFT, když Heavy Duty nestačí

Dodge Ram byl vždycky symbolem síly a typickým představitelem amerických „osobních trucků“, svojí pověst silného nekompromisního vozu si uchovává již 26 let. Automobilka se na SEMA Autoshow v Las Vegas ukázala s vylepšenou verzí nejsilnějšího z rodiny.

Verze Heavy Duty jednou z nejsilnějších, ve které se tenhle vůz vyráběl. Teď přišla automobilka s jakousi nadstavbou této série, která postrádá dvojici zadních dveří. O to více nákladu však nová verze unese. Dodge Ram BFT, jak se nejnovější člen rodiny jmenuje, dostal pod kapotu turbem přeplňovaný dieselový osmiválec objemu 6,7 l značky Cummins poskytující výkon 309 koňských sil (227 kW) a maximální točivý moment 830 Nm.

Tímto ovšem úpravy nekončí, ke slovu se dostaly i nové tlumiče, které tento polo-kamion zvedly o 152 mm. Modifikace pak dále pokračovaly použitím 22 palcových chromových disků, rozšířením blatníků a chybět nesmí ani velké chrómové označení „BFT“ vzadu.

Podle nepsaného pravidla dopravního provozu, že silnější a rychlejší jede, nebude mít majitel tohoto vozu žádný problémy. Ty se mohou dostavit až se majitel rozhodne někde zaparkovat. O „gargantuovských“ rozměrech tohoto vozu svědčí i rozvor náprav, který činí 4064 mm. Do úložné plochy o délce 3050 mm pak klidně naložíte třeba i Fiat 500, nebo něco podobného...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Ram BFT
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků