Dodge Ram BFT, když Heavy Duty nestačí

Dodge Ram byl vždycky symbolem síly a typickým představitelem amerických „osobních trucků“, svojí pověst silného nekompromisního vozu si uchovává již 26 let. Automobilka se na SEMA Autoshow v Las Vegas ukázala s vylepšenou verzí nejsilnějšího z rodiny.

Verze Heavy Duty jednou z nejsilnějších, ve které se tenhle vůz vyráběl. Teď přišla automobilka s jakousi nadstavbou této série, která postrádá dvojici zadních dveří. O to více nákladu však nová verze unese. Dodge Ram BFT, jak se nejnovější člen rodiny jmenuje, dostal pod kapotu turbem přeplňovaný dieselový osmiválec objemu 6,7 l značky Cummins poskytující výkon 309 koňských sil (227 kW) a maximální točivý moment 830 Nm.

Tímto ovšem úpravy nekončí, ke slovu se dostaly i nové tlumiče, které tento polo-kamion zvedly o 152 mm. Modifikace pak dále pokračovaly použitím 22 palcových chromových disků, rozšířením blatníků a chybět nesmí ani velké chrómové označení „BFT“ vzadu.

Podle nepsaného pravidla dopravního provozu, že silnější a rychlejší jede, nebude mít majitel tohoto vozu žádný problémy. Ty se mohou dostavit až se majitel rozhodne někde zaparkovat. O „gargantuovských“ rozměrech tohoto vozu svědčí i rozvor náprav, který činí 4064 mm. Do úložné plochy o délce 3050 mm pak klidně naložíte třeba i Fiat 500, nebo něco podobného...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Ram BFT
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků