Dodge Nitro, další americké SUV míří na evropské trhy

Evropské zastoupení amerického Dodge začne v příštím roce dodávat do Evropy nový model Nitro. To se zařadí do skupiny středně velkých SUV. Dodge novince věří, zda se však se svým americkým designem uchytí v Evropě, ukáže až čas.
Dodge Nitro, další americké SUV míří na evropské trhy

V roce 2007 začne prodávat evropské zastoupení Dodge nový model Nitro. To tak bude následovat model Caliber, který jsme vám představili již dříve (celý článek). Stejně jako Caliber, i Nitro bude útočit hlavně výkonnými motory, dostatkem prostoru a také cenou, která bude na na spodní hranici dané třídy.

Dodge Nitro je 4 570 mm dlouhé, 1 760 mm široké a 1 860 mm. Rozvor má hodnotu 2 750 mm. Svými rozměry se tak zařadí do střední třídy evropských SUV vozů. Nitro bude nabízeno s dvojicí šestiválců. Slabší s výkonem 113 kW (155 k) a točivým momentem 360 Nm bude spalovat naftu, silnější šestiválec o objemu 3,7 litru s výkonem 154 kW (210 k) a točivým momentem 319 Nm bude spalovat benzín. Nitro dostane také základní dvojici výbav, které jsou spojeny s motory. Luxusnější SLT bude nabízena s benzínovým šestiválcem a "slabší" R/T s naftovým šestiválcem. Výkon bude na přední nebo všechna kola bude přenášet automatická převodovka a auto bude vybaveno na přání téměř čímkoli. ABS, elektronické stabilizační systémy, klimatizace, kompletní el. výbava a mnoho dalšího bude součástí standardní výbavy. Za příplatek je možné vybavit Nitro koženým čalouněním, navigačním systémem, multimediálním centrem s TV a DVD a spoustou dalších prvků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Nitro

Starší spy photos:

Foto © Automedia

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků