Dodge Charger SRT8 Super Bee: divoká včela

Lakování Detonator Yellow, černá kapota, černé pruhy a "naštvaná" včela ve znaku. To vše nese odkaz na legendární musclecar z roku 1968. Nejde však o žádné retro pro přestárlé hipíky, agregát STR8 6,1 HEMI s 425 koňmi a stovka za pět sekund jsou ryzí současností.
Dodge Charger SRT8 Super Bee: divoká včela

Dodge Charger dostal pod kapotu vyladěný vidlicový osmiválec od divize Dodge Street and Racing Technology (SRT). Agtregát s označením SRT8 má původ v pohonné jednotce 5,7 l HEMI (250 kW/340 k), ale po převrtání na 6,1 l a adresnými zásahy disponuje výkonem 313 kW (425 k). Maximální kroutící moment je 569 Nm. Charger SRT8 vystřelí z klidu na stovku za 5 s.

Pro silnější pohonnou jednotku je přizpůsoben podvozek, lehce upravena maska a otvor chladiče, tlumiče dostaly tužší nastavení a na dvacetipalcových kolech z lehkých slitin jsou pneumatiky o rozměrech 245/45 vpředu a 255/45 vzadu.

Za velkými koly jsou brzdy od světoznámé firmy Brembo a v interiéru jsou oproti sériové verzi anatomicky tvarované sedačky a velký LCD displej. Charger SRT8 Super Bee nese duchovní odkaz na 60. léta 20. století, kdy silnice brázdil americký musclecar, legendární Dodge Coronet Super Bee z roku 1968, který byl o tři roky později nabízen už jako Charger. Současný model má speciální lakování "Detonator Yellow", černou kapotu a černé pruhy. Logo s rozezlenou včelou vás pak nenechá na pochybách, že tento vůz si umí na silnici zjednat respekt.


Dodge Charger SRT8 Super Bee
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků