Dodge Charger a Challenger čeká elektrický nástupce. Odchod spalovacích motorů bude ve velkém stylu

Hukot Chargeru a Challengeru utichne s příchodem nové generace. Dodge je ale s přechodem na elektřinu opatrný.

Kupujte, dokud můžete. Dodge Charger je jedním z mohykánů s velkoobjemovým osmiválcem s obrovským výkonem. Není ale překvapením, že i řada Hellcat nakonec podlehne elektrické iniciativě.  

O načasování se vedou diskuze, ale proces bude možná rychlejší, než jsme doufali. Tiskový mluvčí potvrdil v interní komunikaci americké redakci, že Charger a Challenger přijdou s nastupující generací nejen o verzi Hellcat, ale o spalovací motory obecně. Tím pádem dojde k nahrazení platforem LD u Chargeru a LA u Challengeru uzpůsobených pro motory V6 a V8 s osmistupňovým automatem. Nový základ už s motory HEMI nepočítá a přechází na čistě elektrický pohon.

Vzhledem k obrovské fanouškovské základně je Dodge s transformací opatrný. Generální ředitel Tim Kuniskis uvedl, že přechod nebude okamžitý a připustil, že by se trojice platforem mohla po omezený čas prodávat současně. Také se mluví o labutí písni v podobě verze spalující ethanol s výkonem kolem 900 koní.

Zájem o elektrickou verzi má podpořit příchod nového muscle caru, jehož design bude podle prvních teaserů odkazovat na zlatou éru.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Diskuze (3) Další článek: Škoda Octavia I. v krásném stavu a za slušné peníze existuje! Má i super výbavu, v Česku navíc není jediná

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,