Dodge Challenger bude i jako hot-rod

Americký koncern Chrysler plánuje letos v létě přijít na trh s „dragsterovou“ úpravou modelu Dodge Challenger. Na své si tak přijdou fanoušci sprintů a poněkud neobvykle vypadajících vozidel, známých pod označením hot-rod.

Nový paket má navazovat na modely Hemi Dart a Barracuda z šedesátých let 20. století a v současnosti probíhají jednání s americkou hot-rod asociací NHRA o vhodnosti použitých prvků. Automobilka si všechny detaily pečlivě střeží a tak žádné bližší specifikace ohledně výkonu, výroby, nebo ceny prozatím nejsou známy. Vzhledově nejblíže je prý k této verzi Dodge Challenger Super Stock z roku 2006.

Klepněte pro větší obrázek
Dodge Challenger Super Stock 2006
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků