Dodge Challenger bude i jako hot-rod

Americký koncern Chrysler plánuje letos v létě přijít na trh s „dragsterovou“ úpravou modelu Dodge Challenger. Na své si tak přijdou fanoušci sprintů a poněkud neobvykle vypadajících vozidel, známých pod označením hot-rod.

Nový paket má navazovat na modely Hemi Dart a Barracuda z šedesátých let 20. století a v současnosti probíhají jednání s americkou hot-rod asociací NHRA o vhodnosti použitých prvků. Automobilka si všechny detaily pečlivě střeží a tak žádné bližší specifikace ohledně výkonu, výroby, nebo ceny prozatím nejsou známy. Vzhledově nejblíže je prý k této verzi Dodge Challenger Super Stock z roku 2006.

Klepněte pro větší obrázek
Dodge Challenger Super Stock 2006
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků