Dodge Caliber, americké SUV pro Evropu

Jedním z modelů, který by se měl představit nejen v Americe, ale také v Evropě, je nový Dodge Caliber. Ten se pokusí zlepšit dosavadní nevelké úspěchy této americké automobilky v Evropě, má šanci? (doplněno 7.2.)
Dodge Caliber, americké SUV pro Evropu

Caliber by se na evropský trh měl dostat v polovině letošního roku s cenou, která bude začínat na hranici 20 000 euro (přibližně 580 000 Kč), což může pěkně "zavařit" zavedeným značkám. Po relativním neúspěchu modelu Neon a malých prodejích sportovního Viperu (kdo by to čekal...), by se chtěl Dodge konečně dočkat úspěchů i mimo americký kontinent. O tom, že tato Amerika míří i do Evropy, jasně svědčí i zvolená paleta motorů. Základem bude čtyřválec o objemu 1,8 litru, který dává výkon 109 kW (148 k) a točivý moment 169 Nm. Druhým v řadě bude také čtyřválec ovšem o objemu 2 litry s výkonem 116 kW (158 k) a točivým momentem 190 Nm. Vrcholem motorové nabídky pak bude čtyřválec o objemu 2,4 litru s výkonem 126 kW (172 k) a točivým momentem 224 Nm. Naftu bude zastupovat dvoulitrový motor. Samozřejmostí bude připojitelný náhon všech kol, volba mezi automatickou nebo manuální převodovkou, 18" kola v základní výbavě a velká standardní výbava. Dodge tak chce nasadit výkonný a vybavený vůz, který by oslovil nejen zpracováním a provedením, ale také cenou, která by měla být na evropské poměry skutečně příznivá.

Mimo standardní verzi nového SUV přichystal Dodge i ostrou verzi, která vznikla v dílně sportovní divize Street Race Technology (SRT). Dodge Caliber se známou zkratkou SRT-4 bude disponovat přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,4 litru s výkonem 220 kW (300 k) a točivým momentem 350 Nm. Tento vymazelný rodinný vůz zvládne sprint na stovku pod šest sekund. Mimo samotný doping, získá tato ostrá verze i upravený podvozek a větší kola. (doplněno 7.2.)

Klepněte pro větší obrázek
Dodge Caliber SRT-4 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Caliber

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků