Dodge Caliber, americké SUV pro Evropu

Jedním z modelů, který by se měl představit nejen v Americe, ale také v Evropě, je nový Dodge Caliber. Ten se pokusí zlepšit dosavadní nevelké úspěchy této americké automobilky v Evropě, má šanci? (doplněno 7.2.)
Dodge Caliber, americké SUV pro Evropu

Caliber by se na evropský trh měl dostat v polovině letošního roku s cenou, která bude začínat na hranici 20 000 euro (přibližně 580 000 Kč), což může pěkně "zavařit" zavedeným značkám. Po relativním neúspěchu modelu Neon a malých prodejích sportovního Viperu (kdo by to čekal...), by se chtěl Dodge konečně dočkat úspěchů i mimo americký kontinent. O tom, že tato Amerika míří i do Evropy, jasně svědčí i zvolená paleta motorů. Základem bude čtyřválec o objemu 1,8 litru, který dává výkon 109 kW (148 k) a točivý moment 169 Nm. Druhým v řadě bude také čtyřválec ovšem o objemu 2 litry s výkonem 116 kW (158 k) a točivým momentem 190 Nm. Vrcholem motorové nabídky pak bude čtyřválec o objemu 2,4 litru s výkonem 126 kW (172 k) a točivým momentem 224 Nm. Naftu bude zastupovat dvoulitrový motor. Samozřejmostí bude připojitelný náhon všech kol, volba mezi automatickou nebo manuální převodovkou, 18" kola v základní výbavě a velká standardní výbava. Dodge tak chce nasadit výkonný a vybavený vůz, který by oslovil nejen zpracováním a provedením, ale také cenou, která by měla být na evropské poměry skutečně příznivá.

Mimo standardní verzi nového SUV přichystal Dodge i ostrou verzi, která vznikla v dílně sportovní divize Street Race Technology (SRT). Dodge Caliber se známou zkratkou SRT-4 bude disponovat přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,4 litru s výkonem 220 kW (300 k) a točivým momentem 350 Nm. Tento vymazelný rodinný vůz zvládne sprint na stovku pod šest sekund. Mimo samotný doping, získá tato ostrá verze i upravený podvozek a větší kola. (doplněno 7.2.)

Klepněte pro větší obrázek
Dodge Caliber SRT-4 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Caliber

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků