Dodge Caliber, americké SUV pro Evropu

Jedním z modelů, který by se měl představit nejen v Americe, ale také v Evropě, je nový Dodge Caliber. Ten se pokusí zlepšit dosavadní nevelké úspěchy této americké automobilky v Evropě, má šanci? (doplněno 7.2.)
Dodge Caliber, americké SUV pro Evropu

Caliber by se na evropský trh měl dostat v polovině letošního roku s cenou, která bude začínat na hranici 20 000 euro (přibližně 580 000 Kč), což může pěkně "zavařit" zavedeným značkám. Po relativním neúspěchu modelu Neon a malých prodejích sportovního Viperu (kdo by to čekal...), by se chtěl Dodge konečně dočkat úspěchů i mimo americký kontinent. O tom, že tato Amerika míří i do Evropy, jasně svědčí i zvolená paleta motorů. Základem bude čtyřválec o objemu 1,8 litru, který dává výkon 109 kW (148 k) a točivý moment 169 Nm. Druhým v řadě bude také čtyřválec ovšem o objemu 2 litry s výkonem 116 kW (158 k) a točivým momentem 190 Nm. Vrcholem motorové nabídky pak bude čtyřválec o objemu 2,4 litru s výkonem 126 kW (172 k) a točivým momentem 224 Nm. Naftu bude zastupovat dvoulitrový motor. Samozřejmostí bude připojitelný náhon všech kol, volba mezi automatickou nebo manuální převodovkou, 18" kola v základní výbavě a velká standardní výbava. Dodge tak chce nasadit výkonný a vybavený vůz, který by oslovil nejen zpracováním a provedením, ale také cenou, která by měla být na evropské poměry skutečně příznivá.

Mimo standardní verzi nového SUV přichystal Dodge i ostrou verzi, která vznikla v dílně sportovní divize Street Race Technology (SRT). Dodge Caliber se známou zkratkou SRT-4 bude disponovat přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,4 litru s výkonem 220 kW (300 k) a točivým momentem 350 Nm. Tento vymazelný rodinný vůz zvládne sprint na stovku pod šest sekund. Mimo samotný doping, získá tato ostrá verze i upravený podvozek a větší kola. (doplněno 7.2.)

Klepněte pro větší obrázek
Dodge Caliber SRT-4 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dodge Caliber

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 24 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků