Dodge Avenger Tuner Stormtrooper: klon útočí

Když už nemůžeme mít roboty, kteří by za nás bojovali ve válkách kdekoli v galaxii, můžeme mít auto, které to natře všem.

Dodge představil na autoshow SEMA v Las Vegas projekt Tuner Stormtrooper, který vznikl úpravou známeho modelu Avenger. Trochu podivné, říkáte si? Máte pravdu, ale nebylo použito náhodou. Sněhově bílí byli vojáci v pentalogii Hvězdné války a právě v nich brali tvůrci inspiraci.

Ovšem název je to nejméně podstatné u celého vozu. Jako základ posloužil Avenger R/T, tedy jakési ostré provedení, které má pod přední kapotou šestiválec o výkonu bezmála 240 koní. To ovšem nestačilo a tento tuningový počin dostal pod kapotu osmiválec 4,0 o výkonu zhruba 260 koní. Automobilka tento parametru přesněji nezveřejnila, ale nepočítá se s tím, že by zde došlo k nějakému navýšení oproti běžné podobě daného motoru.

Výkon je pak přenášen prostřednictvím šestistupňového automatu na všechna čtyři kola. Jak to bývá v poslední době zvykem u ostrých modelů, řadit lze i páčkami pod volantem.

Přepracován byl i podvozek, který dostal nejen sportovní odpružení, které poslalo auto blíže k zemi, ale také jiné nastavení. Nové jsou i kotouče, třmeny a destičky, které jsou ukryty za novými 20" koly z lehké slitiny.

Interiér pak provzdušnilo bílé lakování a hlavně kompletní multimediální a zábavný systém. O vše se starají dva počítače, které umožní sledovat televizi, DVD filmy, přehrávat hudbu, surfovat na internetu, hrát hry a provozovat další činnosti nezbytné pro rychlou a bezpečnou jízdu...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Dodge Avenger Tuner Stormtroope

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků