Dodge Avenger Tuner Stormtrooper: klon útočí

Když už nemůžeme mít roboty, kteří by za nás bojovali ve válkách kdekoli v galaxii, můžeme mít auto, které to natře všem.

Dodge představil na autoshow SEMA v Las Vegas projekt Tuner Stormtrooper, který vznikl úpravou známeho modelu Avenger. Trochu podivné, říkáte si? Máte pravdu, ale nebylo použito náhodou. Sněhově bílí byli vojáci v pentalogii Hvězdné války a právě v nich brali tvůrci inspiraci.

Ovšem název je to nejméně podstatné u celého vozu. Jako základ posloužil Avenger R/T, tedy jakési ostré provedení, které má pod přední kapotou šestiválec o výkonu bezmála 240 koní. To ovšem nestačilo a tento tuningový počin dostal pod kapotu osmiválec 4,0 o výkonu zhruba 260 koní. Automobilka tento parametru přesněji nezveřejnila, ale nepočítá se s tím, že by zde došlo k nějakému navýšení oproti běžné podobě daného motoru.

Výkon je pak přenášen prostřednictvím šestistupňového automatu na všechna čtyři kola. Jak to bývá v poslední době zvykem u ostrých modelů, řadit lze i páčkami pod volantem.

Přepracován byl i podvozek, který dostal nejen sportovní odpružení, které poslalo auto blíže k zemi, ale také jiné nastavení. Nové jsou i kotouče, třmeny a destičky, které jsou ukryty za novými 20" koly z lehké slitiny.

Interiér pak provzdušnilo bílé lakování a hlavně kompletní multimediální a zábavný systém. O vše se starají dva počítače, které umožní sledovat televizi, DVD filmy, přehrávat hudbu, surfovat na internetu, hrát hry a provozovat další činnosti nezbytné pro rychlou a bezpečnou jízdu...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Dodge Avenger Tuner Stormtroope
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky