Dodávka s jízdními vlastnostmi osobního vozu

Ve westernovém městečku v Šiklově mlýnu u Zvole pod Pernštejnem se dočkal uvedení mezi drsné muže i Opel Vivaro. Drsní muži od konkurence na něj ale jistě zanevřou, protože krom silných paží a účinných zbraní má ambice oslňovat i dámy svou hezkou tváří.
Dodávka s jízdními vlastnostmi osobního vozu

Novinka mezi vany vyniká především ergonomií srovnatelnou s osobními vozy. Ne nadarmo se představováním Vivara linulo jako červená nit povědomí o korelaci s jízdními vlastnostmi osobního automobilu. O tom, že se nejedná o planá slova, nás měla přesvědčit 50km testovací jízda. A přesvědčila! Posazení vozu na silnici i řidiče v kabině odpovídalo stylu jízdy s off-roadem. Vybavení kabiny nevypovídalo o tom, že jedu v dodávce, ale spíše v příjemném voze nižší střední třídy. Subjektivní pocity z kabiny se samozřejmě liší dle konkrétní výbavy. I tak ale pasažéři ocení velký počet odkládacích praktických prostor – celkem 11 míst a schránek.

Ergonomii „obsluhy“ vozu byla věnována značná pozornost. Přesné řízení (volant nastavitelný v jednom směru), řazení (joystickem na palubní desce), elektronický plyn – to jsou jen namátkově vybrané parametry, které nelze než chválit. Chválím, ale i tak mi to zní jako marketingové ódy; těžko ale popsat ten pocit, kdy při řízení nic nepřekáží a ovládací prvky jsou přesně v těch místech, kde mají být a řidič se tak nemusí rozptylovat něčím podružným. Když k tomu přidáme, že ovládáme motor 1.9 DTI (příp. 1.9 DI s výhledem do budoucna k motoru dvoulitrovému benzínovému a ještě silnějšímu DTI) se šestistupňovou převodovkou (jen nejslabší 1.9 DI má jen pětistupňovou), tak se dostaneme na parametry pružného motoru, kterému dobře sekundují výkonné brzdy.

V současné době je k dispozici Vivaro s kratším rozvorem (3098 mm, objem 5 m3) a časem se objeví i delší verze s větším rozvorem o 40 cm (větší objem o 0,9 m3). Rozličnost nástaveb je u příjemně extravagantně řešeného Vivara omezena také jen dočasně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekPřidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků