Dodavatele Fordu čekají krušné časy

Ford se rozhodl, že v následujících letech omezí počet svých dodavatelů, kteří se podílejí na výrobě nových vozů. V první fázi, která by se měla uskutečnit v letech 2008 až 2009 se zredukuje počet dodavatelů pneumatik, nárazníků a dalších drobnějších částí. Poté by na řadu měly přijít motorové díly a významnější součásti. Toto rozhodnutí má do budoucna ušetřit miliardy Euro ročně, což výrobci umožní snížit prodejní cenu vozů a tím se stát více konkurenceschopným. Na tomto rozhodnutí je vidět, že přes neustálé ubezpečování ze stran automobilek, že náklady na výrobu jsou minimalizovány, existují ještě rezervy, kudy se dá jít za dalším snížováním nákladů. Současní dodavatelé Fordu se rozhodně nejmají na co těšit, přijít o tak významného zákazníka bude jistě bolet nejednoho z nich...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků