Dodavatelé automobilek mají problémy, pomohou finanční injekce?

Ačkoli o tom většina motoristů nemá ani tušení, automobilový průmysl se potýká s velkými problémy. Plynou z prudce rostoucích cen surovin, jež poznamenávají zvláště některé dodavatele. Podle nejnovějších studií agentury BBK Ratings se v kolotoči finančních problémů na konci roku 2007 nacházelo 14 % evropských a 33 % amerických dodavatelských firem. Do hry nyní vstupují samotné automobilky, jež se snaží svým osvědčeným dodavatelům pomoci.  

Jedná se především o pomoc finanční, technologickou nebo manažerskou. V první linii kráčí firmy Daimler, Fiat, BMW a Opel. Třeba Fiat koupil tři ze svých hlavních dodavatelů, BMW aplikovalo finanční injekce šesti kooperujícím společnostem a Daimler poskytl potřebné zázemí firmě EUR82m, určené k přímým finančním pobídkám dodavatelům. Podle odborníků lze očekávat, že tato podpora bude pokračovat a rozrůstat se, protože vstupujeme do dalšího náročného roku.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků