Dodavatelé automobilek mají problémy, pomohou finanční injekce?

Ačkoli o tom většina motoristů nemá ani tušení, automobilový průmysl se potýká s velkými problémy. Plynou z prudce rostoucích cen surovin, jež poznamenávají zvláště některé dodavatele. Podle nejnovějších studií agentury BBK Ratings se v kolotoči finančních problémů na konci roku 2007 nacházelo 14 % evropských a 33 % amerických dodavatelských firem. Do hry nyní vstupují samotné automobilky, jež se snaží svým osvědčeným dodavatelům pomoci.  

Jedná se především o pomoc finanční, technologickou nebo manažerskou. V první linii kráčí firmy Daimler, Fiat, BMW a Opel. Třeba Fiat koupil tři ze svých hlavních dodavatelů, BMW aplikovalo finanční injekce šesti kooperujícím společnostem a Daimler poskytl potřebné zázemí firmě EUR82m, určené k přímým finančním pobídkám dodavatelům. Podle odborníků lze očekávat, že tato podpora bude pokračovat a rozrůstat se, protože vstupujeme do dalšího náročného roku.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků