Dodavatelé automobilek mají problémy, pomohou finanční injekce?

Ačkoli o tom většina motoristů nemá ani tušení, automobilový průmysl se potýká s velkými problémy. Plynou z prudce rostoucích cen surovin, jež poznamenávají zvláště některé dodavatele. Podle nejnovějších studií agentury BBK Ratings se v kolotoči finančních problémů na konci roku 2007 nacházelo 14 % evropských a 33 % amerických dodavatelských firem. Do hry nyní vstupují samotné automobilky, jež se snaží svým osvědčeným dodavatelům pomoci.  

Jedná se především o pomoc finanční, technologickou nebo manažerskou. V první linii kráčí firmy Daimler, Fiat, BMW a Opel. Třeba Fiat koupil tři ze svých hlavních dodavatelů, BMW aplikovalo finanční injekce šesti kooperujícím společnostem a Daimler poskytl potřebné zázemí firmě EUR82m, určené k přímým finančním pobídkám dodavatelům. Podle odborníků lze očekávat, že tato podpora bude pokračovat a rozrůstat se, protože vstupujeme do dalšího náročného roku.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků