Dočkáme se nové generace Kie Stinger? Její klesající prodeje nevěstí nic dobrého

S další generací vychvalovaného Stingeru od Kie to údajně nevypadá zrovna nadějně.

Sportovně střižený liftback Kia Stinger se po uvedení v roce 2017 dočkal velice pozitivních ohlasů, a to nejen v případě své vrcholné verze GT s 3,3litrovým šestiválcem pod kapotou. Nyní se ale objevují informace, že o další generaci modelu nemá korejská automobilka příliš jasno a příchod nástupce tedy není úplně jistý.

Od značky oficiálně ještě žádné rozhodnutí nezaznělo, magazín The Korean Car Blog nicméně uvádí, že budoucnost možného nástupce Stingeru rozhodnou především prodeje současné generace. Čísla prodejů totiž u modelu padají. Například mezi roky 2018 a 2019 spadly o zhruba 18 %, zatímco v prvním čtvrtletí 2020 klesly o 21 % oproti stejnému období v roce 2019.

Světovým autem roku 2020 je Kia Telluride. Porsche Taycan zářilo v dalších kategoriích

Světovým autem roku 2020 je Kia Telluride. Porsche Taycan zářilo v dalších kategoriích

Současné situaci tak samozřejmě vůbec nepomáhá i celkový ekonomický útlum kvůli pandemii koronaviru a obecná nelibost veřejnosti nyní řešit nákup nového auta. Sečteno podtrženo, půda pod nohami Stingeru nevypadá zrovna úrodně, nehledě na možný příchod druhé generace.

Už minulý rok přitom uvedl tehdejší šéfdesignér značky Gregory Guillaume, že si Stinger nevede tak dobře, jak automobilka původně očekávala. Model byl prezentován jako vrchol nabídky značky, který měl najít novou skupinu zájemců, přesto ale musel prokázat svůj úspěch po finanční stránce.

TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Guillaume ovšem také dodal, že značka musí být trpělivá a dát modelu šanci. Naznačil však, že v budoucnu by mohlo jméno Stinger označit i zcela jinak pojatý model – nepřímého nástupce bychom se tedy stále dočkat mohli. Myšlenky však padají na použití výrazného jména v nadcházející ofenzivě elektromobilů.

Prozatím to vypadá, že Stinger tu s námi ještě nějakou chvíli bude. Kia údajně plánuje rozsáhlou modernizaci vozu, a to včetně zmíněného dvakrát přeplňovaného V6 ve verzi GT. Stejně tak by došlo na kosmetické úpravy na exteriéru a aktualizaci techniky v interiéru po stránce konektivity nebo asistentů.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků