Dočkáme se návratu Ferrari Dino?

Svět obletěly ilustrace možné podoby následníka legendárního Ferrari Dino. Mnoho příznivců maranellské automobilky by si přálo znovuzrození vozu, který by byl přístupný většímu počtu zákazníků.

S cenou okolo 100 tisíc dolarů by tak šlo o přímého konkurenta Porsche Boxster nebo Cayman. Neoficiální informace hovoří, že pokud by Dino někdy skutečně uzřelo světlo světa, dostalo by pod kapotu šestiválec s objemem tři litry a výkonem okolo 300 koní.

Myšlenka nového základního modelu se většině fanouškům líbí, ale ti pravověrní by takový krok považovali ránu pro exkluzivitu značky. Ačkoli je na obrázcích jen ilustrace, kterou zveřejnil motoristický magazín InfoMotori.com, podoba vozu se nezdá být nereálná. Malý sporťák, který nese stylistické prvky svých větších, výkonnějších a dražších modelů, je povedeným dílem. Pokud se Ferrari rozhodne Dino oživit, bude to jen dobře…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Zdroj: InfoMotori.com
Dino možná dorazí znovu

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků