Zvláštní zprávy z Japonska: Toyota, Lexus a Mazda budou údajně spolupracovat

Sdílení platformy od Mazdy by Toyotě a Lexusu ušetřilo spoustu práce. Mazda jí ale musí nejdřív postavit.

Nadcházející generace několika vozů Toyota a Lexus bude údajně využívat platformu od Mazdy se zadním pohonem a řadovým šestiválcem. První z těchto vozů by se měly objevit již v roce 2022.

Mazda pracuje na nových šestiválcích. Chce se stát prémiovou automobilkou

Mazda pracuje na nových šestiválcích. Chce se stát prémiovou automobilkou

Například Toyota plánuje nasazení této platformy do nadcházejícího modelu Mark X, japonského manažerského sedanu. Ten se však do Evropy zřejmě nikdy nepodívá. Co se sem ovšem dost možná podívá, je to, co plánuje Lexus.

Ten totiž prý chce vyplnit mezeru mezi obřím kupé LC a jeho kompaktnějším dvojčetem RC právě vozem na této platformě. To by ovšem od Lexusu nemělo být vše. Automobilka plánuje příští generaci modelů IS a RC posadit na platformu TNGA s šestiválcovým motorem.

Mazda Skyactiv-X: Známe parametry i české ceny revolučního motoru Mazdy 3

Mazda Skyactiv-X: Známe parametry i české ceny revolučního motoru Mazdy 3

Později však, konkrétně tedy až s další generací, mají oba vozy přejít právě na platformu Mazdy. Nová platforma japonské automobilky nedávno potěšila širokou veřejnost. Mazda sama si na novém základu údajně postaví sportovní vůz. Platforma ale bude primárně sloužit pro účely větších sedanů, což dává smysl, milovníky sporťáků ale zřejmě nepotěší. Základ TNGA je totiž určen pro pohon předních kol a příčně uložený motor...

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 59 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků