Zvláštní zprávy z Japonska: Toyota, Lexus a Mazda budou údajně spolupracovat

Sdílení platformy od Mazdy by Toyotě a Lexusu ušetřilo spoustu práce. Mazda jí ale musí nejdřív postavit.

Nadcházející generace několika vozů Toyota a Lexus bude údajně využívat platformu od Mazdy se zadním pohonem a řadovým šestiválcem. První z těchto vozů by se měly objevit již v roce 2022.

Mazda pracuje na nových šestiválcích. Chce se stát prémiovou automobilkou

Mazda pracuje na nových šestiválcích. Chce se stát prémiovou automobilkou

Například Toyota plánuje nasazení této platformy do nadcházejícího modelu Mark X, japonského manažerského sedanu. Ten se však do Evropy zřejmě nikdy nepodívá. Co se sem ovšem dost možná podívá, je to, co plánuje Lexus.

Ten totiž prý chce vyplnit mezeru mezi obřím kupé LC a jeho kompaktnějším dvojčetem RC právě vozem na této platformě. To by ovšem od Lexusu nemělo být vše. Automobilka plánuje příští generaci modelů IS a RC posadit na platformu TNGA s šestiválcovým motorem.

Mazda Skyactiv-X: Známe parametry i české ceny revolučního motoru Mazdy 3

Mazda Skyactiv-X: Známe parametry i české ceny revolučního motoru Mazdy 3

Později však, konkrétně tedy až s další generací, mají oba vozy přejít právě na platformu Mazdy. Nová platforma japonské automobilky nedávno potěšila širokou veřejnost. Mazda sama si na novém základu údajně postaví sportovní vůz. Platforma ale bude primárně sloužit pro účely větších sedanů, což dává smysl, milovníky sporťáků ale zřejmě nepotěší. Základ TNGA je totiž určen pro pohon předních kol a příčně uložený motor...

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků