Do Fordu Transit toho teď naložíte víc. Díky technologii z letectví

Ford, konkrétně divize užitkových vozů, se v poslední době zaměřil na redukci hmotnosti. A výsledek se opravdu povedl.

Zatímco se elektrický Ford Transit testuje a dorazí někdy v roce 2021, ty konvenční mezitím čeká pořádná modelová péče. Díky použití počítačových programů, které se běžně používají v letectví, se totiž dokázalo docílit výrazných změn v hmotnosti.

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Konkrétně to znamená, že v nejvyšší specifikaci 350 Trend s dlouhým rozvorem, se podařilo ušetřit 80 kilogramů. A kde všude? Stačilo šikovně využít nebo změnit některé materiály. Například přepážka za posádkou je nyní z kompozitních materiálů. Kapota z hliníku zase slaví v evropských dodávkách premiéru.

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

To vše především znamená, že do Transitu toho nyní můžete naložit o mnohem více. Menší hmotnost také prospívá i spotřebě paliva. Tomu navíc dopomáhá i vylepšení vznětový motor 2.0 litru EcoBlue a jeho nová, silnější varianta s výkonem 185 koní.

Jak už jsme psali, připravuje se i čistě elektrická varianta a plug-in hybrid. Elektrický konkurent Volkswagenu E-Crafter dorazí do dvou let. Modernizovaný Transit se na trhu objeví v polovině letošního roku.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 119 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků