Do Fordu Transit toho teď naložíte víc. Díky technologii z letectví

Ford, konkrétně divize užitkových vozů, se v poslední době zaměřil na redukci hmotnosti. A výsledek se opravdu povedl.

Zatímco se elektrický Ford Transit testuje a dorazí někdy v roce 2021, ty konvenční mezitím čeká pořádná modelová péče. Díky použití počítačových programů, které se běžně používají v letectví, se totiž dokázalo docílit výrazných změn v hmotnosti.

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Konkrétně to znamená, že v nejvyšší specifikaci 350 Trend s dlouhým rozvorem, se podařilo ušetřit 80 kilogramů. A kde všude? Stačilo šikovně využít nebo změnit některé materiály. Například přepážka za posádkou je nyní z kompozitních materiálů. Kapota z hliníku zase slaví v evropských dodávkách premiéru.

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

To vše především znamená, že do Transitu toho nyní můžete naložit o mnohem více. Menší hmotnost také prospívá i spotřebě paliva. Tomu navíc dopomáhá i vylepšení vznětový motor 2.0 litru EcoBlue a jeho nová, silnější varianta s výkonem 185 koní.

Jak už jsme psali, připravuje se i čistě elektrická varianta a plug-in hybrid. Elektrický konkurent Volkswagenu E-Crafter dorazí do dvou let. Modernizovaný Transit se na trhu objeví v polovině letošního roku.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků