Do Fordu Transit toho teď naložíte víc. Díky technologii z letectví

Ford, konkrétně divize užitkových vozů, se v poslední době zaměřil na redukci hmotnosti. A výsledek se opravdu povedl.

Zatímco se elektrický Ford Transit testuje a dorazí někdy v roce 2021, ty konvenční mezitím čeká pořádná modelová péče. Díky použití počítačových programů, které se běžně používají v letectví, se totiž dokázalo docílit výrazných změn v hmotnosti.

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Konkrétně to znamená, že v nejvyšší specifikaci 350 Trend s dlouhým rozvorem, se podařilo ušetřit 80 kilogramů. A kde všude? Stačilo šikovně využít nebo změnit některé materiály. Například přepážka za posádkou je nyní z kompozitních materiálů. Kapota z hliníku zase slaví v evropských dodávkách premiéru.

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

To vše především znamená, že do Transitu toho nyní můžete naložit o mnohem více. Menší hmotnost také prospívá i spotřebě paliva. Tomu navíc dopomáhá i vylepšení vznětový motor 2.0 litru EcoBlue a jeho nová, silnější varianta s výkonem 185 koní.

Jak už jsme psali, připravuje se i čistě elektrická varianta a plug-in hybrid. Elektrický konkurent Volkswagenu E-Crafter dorazí do dvou let. Modernizovaný Transit se na trhu objeví v polovině letošního roku.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků