Do Fordu Transit toho teď naložíte víc. Díky technologii z letectví

Ford, konkrétně divize užitkových vozů, se v poslední době zaměřil na redukci hmotnosti. A výsledek se opravdu povedl.

Zatímco se elektrický Ford Transit testuje a dorazí někdy v roce 2021, ty konvenční mezitím čeká pořádná modelová péče. Díky použití počítačových programů, které se běžně používají v letectví, se totiž dokázalo docílit výrazných změn v hmotnosti.

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Ford v ČR začíná prodávat modernizovaný Transit Custom a Tourneo Custom

Konkrétně to znamená, že v nejvyšší specifikaci 350 Trend s dlouhým rozvorem, se podařilo ušetřit 80 kilogramů. A kde všude? Stačilo šikovně využít nebo změnit některé materiály. Například přepážka za posádkou je nyní z kompozitních materiálů. Kapota z hliníku zase slaví v evropských dodávkách premiéru.

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

Ford Ranger se faceliftem zbavil pětiválce. Už nabídne jen dvoulitrový čtyřválec

To vše především znamená, že do Transitu toho nyní můžete naložit o mnohem více. Menší hmotnost také prospívá i spotřebě paliva. Tomu navíc dopomáhá i vylepšení vznětový motor 2.0 litru EcoBlue a jeho nová, silnější varianta s výkonem 185 koní.

Jak už jsme psali, připravuje se i čistě elektrická varianta a plug-in hybrid. Elektrický konkurent Volkswagenu E-Crafter dorazí do dvou let. Modernizovaný Transit se na trhu objeví v polovině letošního roku.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků