Do ČR dorazila nejčernější Toyota RAV4. Hybrid s bohatou výbavou není nejdražší

Černou barvu má 10 procent nových aut prodaných v letošním roce na našem trhu. Jsou to ideální podmínky pro to, aby u nás Toyota uvedla do prodeje nejčernější SUV RAV4 současné generace.

Pokud jste si mysleli, že je v Česku u nových aut nejrozšířenější bílá barva, byli jste na omylu. V minulých letech tomu tak bylo, podle statistik Svazu dovozců automobilů však v první polovině letošního roku převládla šedá (podíl 26,2 %). A to s „drtivou“ převahou třiceti vozů nad bílou barvou, která se musí spokojit s druhým místem. Naopak černá si dlouhodobě drží podíl okolo 10 % a je jednou z nejlepších barev pro auta, která chtějí importéři nějak odlišit od zbytku nabídky.

Nová Toyota RAV4, jak ji určitě neznáte. Harrier se nese v duchu starých Lexusů

Nová Toyota RAV4, jak ji určitě neznáte. Harrier se nese v duchu starých Lexusů

Toyota to vzala pěkně od podlahy a v Česku začala nabízen nejčernější verzi současné generace SUV RAV4. Nazvala ji Black Edition a s výjimkou loga automobilky, nápisů, světlometů, blinkrů, brzdových kotoučů, koncovek výfuku a lišt kolem bočních oken budete zvenku hledat jinou barvu jenom těžko. Black Edition najdete v ceníku platném od července a je umístěna mezi linie Selection (střed nabídky) a Executive (vrchol).

Druhá nejlépe zrychlující Toyota je RAV4 do zásuvky. Má 306 koní a dynamiku sporťáku

Druhá nejlépe zrychlující Toyota je RAV4 do zásuvky. Má 306 koní a dynamiku sporťáku

Výbava vychází z vrcholné linie Executive, což je fajn zpráva, vezmeme-li v potaz, že je Black Edition o 10.000 Kč levnější. Jenže zatímco verzi Executive pořídíte jako hybrid s předním pohonem a dále jako čtyřkolky 2.5 Hybrid a 2.0 Valvematic, Black Edition je dostupná jen s hybridním pohonem. Za předokolku dáte 1.084.900 Kč a čtyřkolka, která má o čtyři koně vyšší výkon, stojí o 50.000 Kč více.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Ve standardu dostanete například litá 19palcová kola, sedadla čalouněná umělou kůží, inteligentní parkovací senzory, digitální zpětné zrcátko, audio JBL s devíti reproduktory a DAB tunerem nebo bezdrátové nabíjení telefonů. V základní výbavě je i bezpečnostní paket Toyota Safety Sense a konektivita Apple CarPlay a Android Auto. Toyota uvádí, že první vozy budou zákazníkům předány v říjnu.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků