Do České republiky je možné dovážet osmileté ojetiny

Poslanci v úterý schválili dovoz automobilů starších pěti let a prodloužili tak lhůtu na osm let. Schválena však byla senátní podoba novely, což znamená, že je možné dovážet o tři roky starší automobily než dosud, ale jen takové, které splňují technické parametry předepsané pro emisní normu Euro 2.

Ministr dopravy Jaromír Schling, někteří poslanci a senátoři se obávají, že v České republice se budou soustřeďovat ojeté automobily a také toho, že bude pro některé cizince výhodnější odvést auto do ČR než se ho zbavit doma.

Na druhé straně je potřeba přiznat, že mezi dováženými automobily není jen „šrot“, ale v některých případech také automobily, které jsou technicky i konstrukčně na lepší úrovni, než mnohé automobily běžně jezdící po českých silnicích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků