Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

K mání je univerzální verze Sherp Pro i Sherp pick-up s otevřenou ložnou plochou. Vozidla mohou pomáhat třeba při vyprošťování nebo sloužit jen tak pro zábavu.

O ruských obojživelných vozidlech Sherp jsme již dříve psali. Velmi zajímavá off-.roadová kreace se nyní oficiálně dostává i do České republiky. Dovážet ji k nám bude polský importér. Na první pohled komické vozy jezdí už téměř po celém světě. Vedle Ruska, Ameriky nebo Kanady pomáhají třeba i v Africe.

Budoucnost off-roadů? Koncept Audi AI:Trail je autonomním dobrodruhem

Budoucnost off-roadů? Koncept Audi AI:Trail je autonomním dobrodruhem

Terénní vozidlo pro dva pasažéry měří na délku pouze 3,4 metru. Jeho světlá výška je šedesát centimetrů a kola mají průměr 1,6 metru. Sherp nezná nic jako je nájezdový úhel, protože začíná a končí svými koly. Nemusí se ani brodit, protože umí plavat. Navíc zvládne stoupavost 35 stupňů a boční náklon 30 stupňů. 

O pohon se stará japonský atmosférický motor Kubota o objemu 1,5 litru, který je umístěný za sedadly. Výkon 44 koní stačí 1,6 tuny vážícímu offroadu k maximální rychlosti 40 km/h. Minimální rychlost, která je pro jízdu terénem stěžejní, činí 1,5 km/h. Objem nádrže je 56 litrů, ale můžete si připlatit i čtyři přídavné gumové nádrže, které jsou ukryté v kolech. Každá přidá dalších 58 litrů.

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

Řídí se smykovým řízením, podobně jako u nakladače od Bobcatu. Co všechno Sherp dokáže, si můžete prohlédnout ve videu níže. Sherp v základní výbavě vyjde na 110.000 dolarů (2.570.000 Kč) bez daně. Jen pro srovnání: za tyto peníze si můžete koupit třeba nové BMW X6 M50i. Obří pneumatiky nemají rády asfalt, proto je dobré si k němu pořídit ještě přívěs. V nabídce příplatkové výbavy najdete i přívěsnou loďku.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků