Do Česka zamířil ruský off-road, který nic nezastaví. Sherp ovšem nevyjde lacino

K mání je univerzální verze Sherp Pro i Sherp pick-up s otevřenou ložnou plochou. Vozidla mohou pomáhat třeba při vyprošťování nebo sloužit jen tak pro zábavu.

O ruských obojživelných vozidlech Sherp jsme již dříve psali. Velmi zajímavá off-.roadová kreace se nyní oficiálně dostává i do České republiky. Dovážet ji k nám bude polský importér. Na první pohled komické vozy jezdí už téměř po celém světě. Vedle Ruska, Ameriky nebo Kanady pomáhají třeba i v Africe.

Budoucnost off-roadů? Koncept Audi AI:Trail je autonomním dobrodruhem

Budoucnost off-roadů? Koncept Audi AI:Trail je autonomním dobrodruhem

Terénní vozidlo pro dva pasažéry měří na délku pouze 3,4 metru. Jeho světlá výška je šedesát centimetrů a kola mají průměr 1,6 metru. Sherp nezná nic jako je nájezdový úhel, protože začíná a končí svými koly. Nemusí se ani brodit, protože umí plavat. Navíc zvládne stoupavost 35 stupňů a boční náklon 30 stupňů. 

O pohon se stará japonský atmosférický motor Kubota o objemu 1,5 litru, který je umístěný za sedadly. Výkon 44 koní stačí 1,6 tuny vážícímu offroadu k maximální rychlosti 40 km/h. Minimální rychlost, která je pro jízdu terénem stěžejní, činí 1,5 km/h. Objem nádrže je 56 litrů, ale můžete si připlatit i čtyři přídavné gumové nádrže, které jsou ukryté v kolech. Každá přidá dalších 58 litrů.

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

Řídí se smykovým řízením, podobně jako u nakladače od Bobcatu. Co všechno Sherp dokáže, si můžete prohlédnout ve videu níže. Sherp v základní výbavě vyjde na 110.000 dolarů (2.570.000 Kč) bez daně. Jen pro srovnání: za tyto peníze si můžete koupit třeba nové BMW X6 M50i. Obří pneumatiky nemají rády asfalt, proto je dobré si k němu pořídit ještě přívěs. V nabídce příplatkové výbavy najdete i přívěsnou loďku.

Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

včera | Svět motorů | 9 příspěvků
TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků