Do Česka se dováží stále více ojetin

Do České republiky bylo za prvních pět měsíců dovezeno 90 328 ojetých automobilů, což představuje meziroční nárůst o téměř dvacet procent. Ve stejném období bylo u nás prodáno nových 55 000 osobních a 23 000 lehkých užitkových vozů.

Za výrazným nárůstem ojetin přitom stojí liberalizace právních předpisů, která umožnila dovážet i vozy, které dříve nešly. Z dovezených ojetin je přitom zhruba polovina vozů ve stáří pět až deset let a zhruba čtvrtinu tvoří vozy starší patnácti let.

Vůbec nejčastěji dováženou značkou je Ford. Těch se v letošním roce dovezlo téměř 13 000 kusů. Druhé místo zaujímají vozy Škoda, kterých se k nám přivezlo téměř 11 000. Za nimi pak následuje Renault, Peugeot a Volkswagen.

Pokud se vyplní všechny prognózy, doveze se za letošní rok přes 200 000 ojetých vozů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků