Do Česka se dováží stále více ojetin

Do České republiky bylo za prvních pět měsíců dovezeno 90 328 ojetých automobilů, což představuje meziroční nárůst o téměř dvacet procent. Ve stejném období bylo u nás prodáno nových 55 000 osobních a 23 000 lehkých užitkových vozů.

Za výrazným nárůstem ojetin přitom stojí liberalizace právních předpisů, která umožnila dovážet i vozy, které dříve nešly. Z dovezených ojetin je přitom zhruba polovina vozů ve stáří pět až deset let a zhruba čtvrtinu tvoří vozy starší patnácti let.

Vůbec nejčastěji dováženou značkou je Ford. Těch se v letošním roce dovezlo téměř 13 000 kusů. Druhé místo zaujímají vozy Škoda, kterých se k nám přivezlo téměř 11 000. Za nimi pak následuje Renault, Peugeot a Volkswagen.

Pokud se vyplní všechny prognózy, doveze se za letošní rok přes 200 000 ojetých vozů.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků