Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Leon Cupra R ST má šanci stát se sběratelským kouskem. Pro český trh bylo vyhrazeno pouze šest exemplářů!

Když značka Cupra začátkem letošního roku vstupovala na český trh, zazněla spousta užitečných informací ohledně dalších plánů. Dosud měla v nabídce pouze jeden model, SUV Cupra Ateca, které pořídíte za 1.199.900 korun. Byl to nejdražší „Seat“ na českém trhu, to už ale dneska neplatí.

Cupra oficiálně vstupuje na český trh. Co všechno chystá?

Cupra oficiálně vstupuje na český trh. Co všechno chystá?

Na náš trh totiž vstoupila jedna z novinek plánovaných pro tento rok – Leon Cupra R ST. Jde o praktičtější variantu Cupry R, která přišla loni a její výroba byla omezena na 799 kusů. k nám zamířilo deset kousků a hned se po nich zaprášilo. V případě kombíku čekejte ještě větší terno. Podle informací, které zazněly v rámci konference k uvedení Cupry na náš trh, se totiž v Česku objeví pouze šest exemplářů nejostřejšího Leonu ST.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Vůz stojí 1.203.500 Kč, aktuálně jde tedy o nejdražší Seat na našem trhu. Základ sdílí s Leonem Cupra ST, pod kapotou tedy najdete dvoulitr TSI o výkonu 300 koní a točivém momentu 400 N.m. Zrychlení z nuly na stovku zabere 4,9 sekundy, maximální rychlost je omezena na 250 km/h a jistota v zatáčkách pramení z pohonu všech kol 4Drive. A jak to u takto konfigurované Cupry bývá, převodovka je sedmistupňová se dvěma spojkami.

První opravdová Cupra je na světě! Jmenuje se Formentor a je to hybrid

První opravdová Cupra je na světě! Jmenuje se Formentor a je to hybrid

Vůz stojí na 19palcových kolech, má výkonnější brzdy Brembo a spoustu karbonových dílů. Má ztělesňovat schopnost vyrábět jedinečné, vzrušující vozy, připravené pro ty nejnáročnější řidiče. Nezůstalo ale jen u karbonu. Pro lepší ovladatelnost v zatáčkách byl upraven odklon předních a zadních kol, nápravy jsou jednoduše „agresivnější“.  Pokud máte zájem o budoucí sběratelský kousek, vezměte dealerství Seatu úrokem!

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků