Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Ferrari FXX je jedno z těch aut, které sem tam spatříte na závodní dráze a máte z toho zážitek na celý život. Jedno teď může být vaše.

Možnost vlastnit auto, která má doma i Michael Schumacher, se boháčům asi jen těžko odmítá (i když by stačilo koupit si Fiat Croma). Na Monterey Car Week, prestižní aukci, která se odehrává na začátku příštího měsíce, se bude dražit velmi unikátní vůz. Svého nového majitele zde totiž najde Ferrari FXX z roku 2006.

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Novopečený majitel s ním ale domů neodjede, a dokonce mu jej ani nepřivezou do garáže. Vůz pochází ze speciálního programu automobilky Ferrari XX. Asi nejprestižnější automobilový klub je vstupenkou nejen za sedadlo závodního Ferrari, ale i do spoluúčasti na vývoji. 

Účast v tomto klubu totiž spočívá v tom, že zaplatíte několik milionů eur a Ferrari vás bude v průběhu roku vozit po světových okruzích, kde na vás bude zaplacené auto vždy čekat a budete s ním moc jezdit po dráze. Bohužel ale jenom tam, protože žádný vůz z programu XX nemůže na silnici. Jen jedno Ferrari FXX je upraveno pro silniční provoz.

Ferrari vylepšilo FXX-K. Verze Evo generuje více než 800 kilogramů přítlak

Ferrari vylepšilo FXX-K. Verze Evo generuje více než 800 kilogramů přítlak

Ačkoliv se to zdá jako nesmysl, má tato služba v klubu miliardářů velký úspěch. Majitelé jsou totiž často zkušení jezdci, a tak se se zaplacením určené částky nestávají pouze vlastníky vozu, ale přímo součástí automobilky. Svými postřehy potom totiž pomáhají při dalším vývoji vozů a výsledky se odráží i do těch produkčních.

Předmětem této aukce bude jedno ze třiceti Ferrari FXX, které má své základy ve slavném modelu Enzo. Pod kapotou je motor V12 6.2 litru o výkonu 809 koní, který je spárovaný se šestistupňovou sekvenční převodovkou. Některé díly z vozu mají svůj původ ve Formuli 1. Spíš než auto si ale nový majitel koupí vstupenku do klubu. Výsledná částka se bude samozřejmě pohybovat v řádu milionů eur.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

včera | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků