Do aukce jde unikátní Ferrari, které nemůže na silnici. I tak o něj bude rvačka

Ferrari FXX je jedno z těch aut, které sem tam spatříte na závodní dráze a máte z toho zážitek na celý život. Jedno teď může být vaše.

Možnost vlastnit auto, která má doma i Michael Schumacher, se boháčům asi jen těžko odmítá (i když by stačilo koupit si Fiat Croma). Na Monterey Car Week, prestižní aukci, která se odehrává na začátku příštího měsíce, se bude dražit velmi unikátní vůz. Svého nového majitele zde totiž najde Ferrari FXX z roku 2006.

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Novopečený majitel s ním ale domů neodjede, a dokonce mu jej ani nepřivezou do garáže. Vůz pochází ze speciálního programu automobilky Ferrari XX. Asi nejprestižnější automobilový klub je vstupenkou nejen za sedadlo závodního Ferrari, ale i do spoluúčasti na vývoji. 

Účast v tomto klubu totiž spočívá v tom, že zaplatíte několik milionů eur a Ferrari vás bude v průběhu roku vozit po světových okruzích, kde na vás bude zaplacené auto vždy čekat a budete s ním moc jezdit po dráze. Bohužel ale jenom tam, protože žádný vůz z programu XX nemůže na silnici. Jen jedno Ferrari FXX je upraveno pro silniční provoz.

Ferrari vylepšilo FXX-K. Verze Evo generuje více než 800 kilogramů přítlak

Ferrari vylepšilo FXX-K. Verze Evo generuje více než 800 kilogramů přítlak

Ačkoliv se to zdá jako nesmysl, má tato služba v klubu miliardářů velký úspěch. Majitelé jsou totiž často zkušení jezdci, a tak se se zaplacením určené částky nestávají pouze vlastníky vozu, ale přímo součástí automobilky. Svými postřehy potom totiž pomáhají při dalším vývoji vozů a výsledky se odráží i do těch produkčních.

Předmětem této aukce bude jedno ze třiceti Ferrari FXX, které má své základy ve slavném modelu Enzo. Pod kapotou je motor V12 6.2 litru o výkonu 809 koní, který je spárovaný se šestistupňovou sekvenční převodovkou. Některé díly z vozu mají svůj původ ve Formuli 1. Spíš než auto si ale nový majitel koupí vstupenku do klubu. Výsledná částka se bude samozřejmě pohybovat v řádu milionů eur.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 109 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků