Dny Fiatu 500L Cross jsou sečteny. Italové se ho zbaví kvůli oplastovanému Tipu

Ačkoliv se rodinné MPV od Fiatu stále těší oblibě, odolnější verze Cross se chce automobilka zbavit ve prospěch nového modelu.

Kategorie rodinných MPV zažívá za poslední roky kritický úpadek, automobilky ukončují výrobu svých kdysi populárních modelů a dávají přednost novým a žádanějším SUV, které zajišťují vyšší zisky do kasy. U Fiatu se sice prostornému 500L stále daří, přesto ale italská značka chystá jisté oříznutí nabídky jeho variant.

Tento Fiat Ducato není z levného kraje. Má totiž šestiválec a baterie z Tesly

Tento Fiat Ducato není z levného kraje. Má totiž šestiválec a baterie z Tesly

Odolněji řešené 500L Cross s podvozkem vyšším o 25 mm a ochrannými nárazníky má tedy podle informací španělského magazínu Motor.es zanedlouho skončit. Rozhodnutí mělo vzejít z nedávné restrukturalizace automobilky po sloučení koncernů FCA a PSA, které mimochodem přineslo i zásadní změny u směřování Alfy Romeo.

U Fiatu o tak zásadní kroky nejde, každopádně má ale Fiat 500L Cross v budoucnu ustoupit nově vyvíjenému Tipu Cross. Pro Tipo totiž značka chystá modernizaci, jejíž součástí má být i příchod lehce terénní „crossover“ varianty. Fotka odhaleného modelu již přitom unikla na internet (v galerii).

Hybridní Fiat Panda už koupíte i v Česku. I kvůli Japoncům to nebude mít lehké

Hybridní Fiat Panda už koupíte i v Česku. I kvůli Japoncům to nebude mít lehké

Přestože Tipo Cross nemůže být přímou náhradou 500L Cross a figuruje v úplně jiné kategorii, kde se postaví například proti Fordu Focus Active, záměry koncernu jsou zde jasné. Na jednu stranu ořízne nabídku variant modelové řady 500L a ušetří na výrobě, aby se mohl soustředit na uvedení novinky s mnohem větším potenciálem zisku na dnešním trhu.

Standardního MPV 500L a jeho sedmimístné varianty 500L kombi se nicméně Fiat zatím nemá zbavovat. Jak bylo řečeno, o model je nadále zájem a v roce 2019 byla prostorná „pětistovka“ stále jedním z vedoucích modelů v kategorii malých MPV.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

4.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků