Díváme se na nový Ford Mondeo? Liftback se možná promění v rodinný crossover

Podobné spekulace jsme už slyšeli dříve. Teď je však utvrzují i fotky zajímavého prototypu.

Ačkoliv Ford Mondeo v Evropě stále přežívá, nedávno se objevily informace, že se nová generace vzdálí od původního konceptu liftbacku a kombi a přejde do populárnějšího segmentu crossoverů. A tuto možnost nyní dále utvrzují fotky čínského Auto Home, na kterých se ukazuje v maskované podobě záhadný prototyp.

Připlatit si za doručení balíku elektromobilem? Podle průzkumu je pětina Němců pro

Připlatit si za doručení balíku elektromobilem? Podle průzkumu je pětina Němců pro

Ostatně britský Autocar dříve mluvil o Mondeu s proporcemi kombíku na vyšším podvozku, tedy určité formě SUV či crossoveru. Prototyp na tento popis vcelku sedí, přičemž dříve byly při testování zachyceny testovací muly připomínající zvýšený a prodloužený Focus kombi Active. Lze pak vidět, že novinka by určitě dále posunula designové směřování Fordu s novou maskou a úzkými světlomety.

Na veřejnost dokonce utekly i fotky interiéru, kterému dominuje širokoúhlý displej přes takřka celou šířku palubní desky, spojující funkce přístrojového štítu a infotainmentu. Výsledek působí jednoduchým dojmem a lze očekávat, že Ford se v novince vydá cestou minimalizace fyzických tlačítek.

Griswoldovi jsou zpět! Vtipná vánoční reklama Fordu vrací známé tváře do starých rolí

Griswoldovi jsou zpět! Vtipná vánoční reklama Fordu vrací známé tváře do starých rolí

Nakonec se objevují informace o případném jménu nového modelu. Pro Evropu si totiž Ford nedávno zamluvil obchodní označení Mondeo Evos, které by naznačovalo další stupeň evoluce této známé modelové řady Fordu.

Po technické stránce se mluví o základu v platformě C2, na které již stojí třeba nová generace Kugy, v Americe pak Bronco Sport. S ohledem na elektrifikaci v Evropě bychom pod kapotou čekali poslední hybridní a plug-in hybridní motorizace Fordu.

Galerie doplněna o současný Ford Mondeo.

Ford Mondeo

Ford Mondeo si získal renomé vynikajícím chováním na silnici a v aktuální generaci rovněž obřím vnitřním prostorem. Ford přemýšlí o ukončení výroby tohoto modelu.

Ceny a výbava • Test Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCi • Test Ford Mondeo 2.0 Hybrid iVCT • Modernizace

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků