Nová streamovací platforma v Česku není jen o pohádkách, je tu i pár filmů o autech. Které to jsou a stojí vůbec za to?

Začíná podzim, dny se krátí a jasná obloha se velmi často mění v nepropustné mléko. Ideální čas zalézt pod deku a něco si pustit. Ale co?

Náš minulý výběr filmů o autech na streamovací platformě Netflix měl úspěch, takže se pro vaše doplnění filmové knihovny podíváme ještě na platformu, která je na české scéně nejkratší dobu. Jedná se o Disney+, které láká hlavně na vlastní seriály, kompletní sbírku filmové produkce od Marvelu a animované pohádky. Milovníci drsné akce si ale také rozhodně přijdou na své.

Pokud tuhle platformu odsoudíte jako televizi s pohádkami pro děti, uděláte obrovskou chybu. Je tam Barbar Conan, Komando, Tváří v tvář, Nebezpečná rychlost, celá sbírka filmů o Predátorovi a milovníci detektiva Johna McClanea budou mlaskat blahem. To jen tak na úvod, proti předsudkům. Ale co ty auta? Pár tu toho je, o žádné hitparádě se ale mluvit nedá.

Série Auta

První animovaný film o závodníkovi Nascar Blesku McQueenovi byl tak napěchovaný odkazy na komunitu okolo amerických aut, až si jej zamilovali nejen děti, ale i dospělí. Film se dočkal dvou pokračování, několika kraťasů a souběžné série Letadla. Žádný z hlavních dílů není vyloženě slabý a neuděláte tak chybu, když si na nedělní odpoledne jeden pustíte.

První díl z roku 2006 byl svým způsobem přelomový, dokázal romantiku automobilové kultury dostat do mainstreamu, což se ne každému filmu s touto tématikou povede. Postavu Hudsona Horneta nadaboval Paul Newman, pneumatiky Bleska McQueena Lightyear odkazují na výrobce GoodYear a v jedné scéně je v dálce vidět Cadillac Ranch. Fan service a odkazů je tady prostě mnoho.

Váš názor Další článek: TEST Volkswagen Multivan 6.1 2.0 BiTDI 4Motion PanAmericana: O krok zpátky, nebo dávno napřed?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,