Diskuse: muži za volantem

Ženy za volantem jsme již důkladně rozebrali. Proč se tedy nezaměřit na jejich protějšky. Co si myslí o mužích za volantem křehké pohlaví? Oslovili jsme několik žen, aby vyjádřily svůj názor. Výjádřete ho v diskusi také vy.
Diskuse: muži za volantem

Od nepaměti muž ženě dokazoval, že je silnější a schopnější tvor než ona. V dnešní době tak muž často činí také, přičemž svou sílu dokazuje pomocí automobilu. Nenechá na svého miláčka dopustit a každé „huse“ ženě za volantem musí dokázat, že jeho automobil je přece jen rychlejší. Částečně muži za toto počínání nemohou, je to dáno vývojem společnosti. Samozřejmě lze muže rozdělit do dvou skupin. První skupina se ráda před ženami předvádí, ukazuje jim jak jejich vůz výborně jezdí a jací jsou oni dobří řidiči. Druhá skupina je klidnější, vozí ženy opatrně, aby se cítily v bezpečí.

Většina mužů vnímá ženy za volantem jako „kačeny“, které nemohou nikdy dobře řídit. Je to dáno historickým vývojem a tím, že mnoho žen prostě nemělo dříve možnost řídit vozidlo tak často jako muž. Cestu na chalupu vždy odřídil muž, rodinný výlet jakbysmet a do zaměstnání většinou dojížděla vozem také hlava rodiny. Ženy se k volantu tak často nedostaly a nemohly mužům dokázat, že jsou ve většině případů lepší řidičky než oni. Každopádně jsou pozornější, jezdí opatrněji a víc předvídají. V současné době žen za volantem přibývá. Rodiny si pořizují druhá auta (nákupní tašky) a není výjimkou vidět úspěšné mladé ženy v nových „rychlých“ vozech.

A jak se ženy dívají na muže za volantem? Obecně platí, že mnoho žen nemá rádo, když se muž před ní předvádí, když nedodržuje předpisy, šlape na plyn a dělá myšky. Ženy dávají přednost bezpečné, přesto svižnější ale klidné jízdě. Na rozdíl od mužů nemusí závodit na každé křižovatce v rozjezdu. Ostatně i u žen existují výjimky. Některé vyhledávají muže se silnými auty (buď na předvádění před kamarády, nebo pro požitek z jízdy).

A co si myslí ženy o řidičích - mužích? Na to jsem se zeptal několika žen a vybral ty nejzajímavější postřehy:

Co si myslí ženy o mužích?

Marcela, 26 let, sekretářka:

Jakmile muž uchopí volant, dostane pocit, že se mu dostal do ruky prostředek, kterým může ovládat něco silnejšího, což mu dává vědomí moci, úspěchu a svobody. Někteří muži nejsou schopni tento pocit zvládnout a stávají se z nich bezohlední piráti silnic (bohužel i mnohdy tento pocit znásobili kapkou netolerovaného alkoholu) a ohrožují ostatní. Nemám ráda agresivní způsob jízdy (rychlost v tom nehraje roli, tu mam naopak rádá mám), proto je mi vlastní spíš "ženský způsob" jízdy, tzn. ne brzda, spojka, plyn. Ovšem určitě se shodneme v tom, že nejhorší jsou "kloboukáři", "sváteční jezdci" a důchodci.

Radka, inženýrka chemie, 25 let:

Obecně jsou chlapi lepší řidiči než ženský, to je bez pochyb. Mají prostě od přírody bližší vztah k technickým věcem a mají i technický myšlení a auto je stroj. Taky si ho většina mužů sama opravuje a stará se o něj, takže je to vlastně takovej jejich kamarád nebo koníček. Muži se k autu chovají slušně, ne jako ženská, pro kterou je to jen nástroj k použití (něco jako mixer). Ale někteří chlapi jsou děsný frajeři a v euforii toho, že mají pod sebou několik set koní riskujou jak o život – a ono jde o život – a nejen jim.  

Petra, studentka medicíny, 25 let:

Jelikož jsem majitelka řidičského průkazu, tak se snažím mít všechno pod kontrolou i v případě kdy řídí muž (ukažte mi chlapa, který si nechá mluvit do řízení). Upřímně řečeno jsem ale klidnější a cítím se  bezpečněji, pokud to není sváteční jezdec. Jde o to umět si vybrat s kým jet. Jízda s mužem mi připadá víc vzrušující, taková kořeněná. 

Veronika, 18 let, studentka hotelovky:

Muži za volantem utlačují, omezují a stresují ženy za volantem. Když mě ale svezou, tak mi nevadí. Chlap má pro řízení větší cit. Chlapi jsou bohužel minimálně zodpovědný, a proto třeba sednou za volant s alkoholem v krvi, což ženská neudělá, protože se bojí.

Avale, 19 let, studentka:

Názor na muže za volantem se neliší od všeobecného pohledu na muže jako takové.... volant pouze umocňuje jejich povahové rysy, vlastnosti a v neposlední řade momentální náladu.... některým by se hodilo dát volant nad hlavu jako svatozář a jiní propadnou dírou tvaru volantu rovnou do pekla....

Zdeňka, 22 let, sekretářka:

Většinou záleží na povaze chlapa. Když je to „mladej machírek“ s novým autem od tatínka, tak to nekomentuji, protože ty jsou většinou na ránu. Seriozní panové, kteří jezdí po silnici v pohodě, i když mají pěknou, drahou a hlavně rychlou káru, mě doslova přitahují. Je na nich vidět, že by mohli jezdit jako blázni, ale oni to prostě nemají zapotřebí. Občas rychlost není na škodu, ovšem to bych musela za volantem sedět já.

Co si myslí muži sami o sobě?

David, 23 let, podnikatel:

Muži jezdí rychle a jako prasata. Ale v celkovém pohledu se podstatně lépe přizpůsobí okolním podmínkám na silnici a jelikož celý provoz je prasácký, jezdí lépe něž ženský, které tupě dodržují předpisy a při vjezdu z vedlejší postaví auto do půl hlavní a rozhlíží se, jestli něco nejede (už se mi to stalo 5x).

Pavel, 28 let, traffic manager:

Já si o mužích za volantem nemyslím nic - jsem zkrátka jeden z nich.

Všechno chce své

Žena za volantem nedokáže prožívat chvilky plné adrenalinu, když se pneumatiky zakusují do asfaltu, ať při prudkém brždění či zrychlení, nebo při průjezdu zatáčkou na samé hranici fyzikálních zákonů. Žena na rozdíl od muže bere auto pouze jako dopravní prostředek. Muži svá auta milují . Na druhou stranu není nic zadarmo. Do auta musíte stále investovat, jako do ženy … začíná to koupí, pokračuje přes zákonné pojištění z odpovědnosti, popř. havarijní pojištění, dále servis, údržba, mytí a nakonec samotné palivo.

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

včera | Jan Mička | 36 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků