Diktátoři a rappeři budou konečně eko. Rezvani nabízí svůj monstrózní Tank i jako plug-in hybrid

Futuristický offroad nyní umí jezdit i na baterky. Pokud se v něm při záchraně klimatu cítíte ohrožení, může dostat balistickou ochranu.

Vozidlo s výmluvným názvem Rezvani Tank bylo dosud k dostání buď s šestiválcem o objemu 3,6 litru nebo přeplňovanou V8 o objemu 6,2 litru z modelů Hellcat od Dodge, podladěnou na zhruba 370 kW. Auto je nabízeno také ve verzi Military Edition, která údajně tvoří až čtvrtinu prodejů a místo standardních 1,8 tuny váží 3,1 tuny díky pancéřování. U ní mimochodem mají jen dveře (jedny) hmotnost 140 kilogramů.

Výrobce nyní začíná nabízet provedení s plug-in hybridním pohonem, který tvoří přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec a elektromotor se systémovým výkonem 280 kW (380 k) a točivým momentem 637 Nm. Pokud jsou vám parametry odněkud povědomé, nemýlíte se – jde o systém 4xe z Jeepu Wrangler, který je technickým základem modelu Tank. Což je vidět i uvnitř podle palubní desky, která je ale luxusně čalouněna, stejně jako sedadla. Na elektřinu by vůz měl teoreticky zvládnout okolo 40 kilometrů.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Diskuze (3) Další článek: Na názvu materiálu karoserie legendárního Citroënu Méhari si vylámete zuby. Lidé ho milovali, letos slaví 55 let

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,