Digitální navigační mapa České republiky? Bude!

Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu...
Digitální navigační mapa České republiky? Bude!
Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu digitální navigační mapy České republiky.

Škoda Auto finančně podpoří zpracování digitálních kartografických dat celé silniční sítě České republiky. Jde o ekonomicky nejnákladnější fázi tvorby digitální mapy, využitelné kromě jiného v navigačních systémech osobních a nákladních automobilů.

První navigační systémy začala firma Škoda Auto montovat do svých vozů již v roce 1999. V současné době nabízí u nových automobilů řady Octavia integrovaný navigační systém s barevnou obrazovkou o úhlopříčce 12,5 cm, s možností zobrazovat mapu i navigační ukazatele, které lze rovněž zobrazit na display sdruženého přístroje. Tento systém lze také rozšířit o tzv. dynamický modul, jenž umožňuje příjem dopravních hlášení a jejich následné zpracování do zvolené trasy. V průběhu letošního roku bude nabídka rozšířena i pro zatím poslední modelovou řadu Fabia. Motoristům, kteří již vůz Octavia nebo Fabia vlastní, nabízí Škoda Auto také možnost dodatečné montáže originálního navigačního systému velikosti standardního autorádia, který umožňuje zobrazení navigačních ukazatelů.

Většina vozů Škoda, vybavených navigačním systémem, jezdí v současné době především v Německu, Rakousku a v dalších z celkem 16-ti západoevropských zemí, kde je již příslušný CD-ROM se silničními daty k dispozici. Hlavní překážkou většího rozšíření automobilních navigačních systémů v České republice a v zemích východní Evropy je právě neexistující CD-atlas těchto států.

První verzi digitální navigační CD-mapy České republiky nabídne Škoda Auto společně s firmou Tele Atlas v průběhu příštího roku. Připravovaný CD-ROM bude možné kromě vozů Škoda používat i v kompatibilních navigačních systémech automobilů jiných značek, především koncernu VW.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků