Digitální navigační mapa České republiky? Bude!

Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu...
Digitální navigační mapa České republiky? Bude!
Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu digitální navigační mapy České republiky.

Škoda Auto finančně podpoří zpracování digitálních kartografických dat celé silniční sítě České republiky. Jde o ekonomicky nejnákladnější fázi tvorby digitální mapy, využitelné kromě jiného v navigačních systémech osobních a nákladních automobilů.

První navigační systémy začala firma Škoda Auto montovat do svých vozů již v roce 1999. V současné době nabízí u nových automobilů řady Octavia integrovaný navigační systém s barevnou obrazovkou o úhlopříčce 12,5 cm, s možností zobrazovat mapu i navigační ukazatele, které lze rovněž zobrazit na display sdruženého přístroje. Tento systém lze také rozšířit o tzv. dynamický modul, jenž umožňuje příjem dopravních hlášení a jejich následné zpracování do zvolené trasy. V průběhu letošního roku bude nabídka rozšířena i pro zatím poslední modelovou řadu Fabia. Motoristům, kteří již vůz Octavia nebo Fabia vlastní, nabízí Škoda Auto také možnost dodatečné montáže originálního navigačního systému velikosti standardního autorádia, který umožňuje zobrazení navigačních ukazatelů.

Většina vozů Škoda, vybavených navigačním systémem, jezdí v současné době především v Německu, Rakousku a v dalších z celkem 16-ti západoevropských zemí, kde je již příslušný CD-ROM se silničními daty k dispozici. Hlavní překážkou většího rozšíření automobilních navigačních systémů v České republice a v zemích východní Evropy je právě neexistující CD-atlas těchto států.

První verzi digitální navigační CD-mapy České republiky nabídne Škoda Auto společně s firmou Tele Atlas v průběhu příštího roku. Připravovaný CD-ROM bude možné kromě vozů Škoda používat i v kompatibilních navigačních systémech automobilů jiných značek, především koncernu VW.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků