Digitální navigační mapa České republiky? Bude!

Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu...
Digitální navigační mapa České republiky? Bude!
Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu digitální navigační mapy České republiky.

Škoda Auto finančně podpoří zpracování digitálních kartografických dat celé silniční sítě České republiky. Jde o ekonomicky nejnákladnější fázi tvorby digitální mapy, využitelné kromě jiného v navigačních systémech osobních a nákladních automobilů.

První navigační systémy začala firma Škoda Auto montovat do svých vozů již v roce 1999. V současné době nabízí u nových automobilů řady Octavia integrovaný navigační systém s barevnou obrazovkou o úhlopříčce 12,5 cm, s možností zobrazovat mapu i navigační ukazatele, které lze rovněž zobrazit na display sdruženého přístroje. Tento systém lze také rozšířit o tzv. dynamický modul, jenž umožňuje příjem dopravních hlášení a jejich následné zpracování do zvolené trasy. V průběhu letošního roku bude nabídka rozšířena i pro zatím poslední modelovou řadu Fabia. Motoristům, kteří již vůz Octavia nebo Fabia vlastní, nabízí Škoda Auto také možnost dodatečné montáže originálního navigačního systému velikosti standardního autorádia, který umožňuje zobrazení navigačních ukazatelů.

Většina vozů Škoda, vybavených navigačním systémem, jezdí v současné době především v Německu, Rakousku a v dalších z celkem 16-ti západoevropských zemí, kde je již příslušný CD-ROM se silničními daty k dispozici. Hlavní překážkou většího rozšíření automobilních navigačních systémů v České republice a v zemích východní Evropy je právě neexistující CD-atlas těchto států.

První verzi digitální navigační CD-mapy České republiky nabídne Škoda Auto společně s firmou Tele Atlas v průběhu příštího roku. Připravovaný CD-ROM bude možné kromě vozů Škoda používat i v kompatibilních navigačních systémech automobilů jiných značek, především koncernu VW.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků