Digitální navigační mapa České republiky? Bude!

Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu...
Digitální navigační mapa České republiky? Bude!
Společnost Škoda Auto v kooperaci s renomovanou firmou Tele Atlas připravuje výrobu digitální navigační mapy České republiky.

Škoda Auto finančně podpoří zpracování digitálních kartografických dat celé silniční sítě České republiky. Jde o ekonomicky nejnákladnější fázi tvorby digitální mapy, využitelné kromě jiného v navigačních systémech osobních a nákladních automobilů.

První navigační systémy začala firma Škoda Auto montovat do svých vozů již v roce 1999. V současné době nabízí u nových automobilů řady Octavia integrovaný navigační systém s barevnou obrazovkou o úhlopříčce 12,5 cm, s možností zobrazovat mapu i navigační ukazatele, které lze rovněž zobrazit na display sdruženého přístroje. Tento systém lze také rozšířit o tzv. dynamický modul, jenž umožňuje příjem dopravních hlášení a jejich následné zpracování do zvolené trasy. V průběhu letošního roku bude nabídka rozšířena i pro zatím poslední modelovou řadu Fabia. Motoristům, kteří již vůz Octavia nebo Fabia vlastní, nabízí Škoda Auto také možnost dodatečné montáže originálního navigačního systému velikosti standardního autorádia, který umožňuje zobrazení navigačních ukazatelů.

Většina vozů Škoda, vybavených navigačním systémem, jezdí v současné době především v Německu, Rakousku a v dalších z celkem 16-ti západoevropských zemí, kde je již příslušný CD-ROM se silničními daty k dispozici. Hlavní překážkou většího rozšíření automobilních navigačních systémů v České republice a v zemích východní Evropy je právě neexistující CD-atlas těchto států.

První verzi digitální navigační CD-mapy České republiky nabídne Škoda Auto společně s firmou Tele Atlas v průběhu příštího roku. Připravovaný CD-ROM bude možné kromě vozů Škoda používat i v kompatibilních navigačních systémech automobilů jiných značek, především koncernu VW.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků