Diesely přeskočí v USA v prodejích hybridy v roce 2012

Z poslední americké studie vyplývá, že v roce 2012 se bude ve Spojených státech prodávat více osobních vozů s naftovým motorem, než vozů hybridních. Pokud bude pokračovat tempo růstu a splní se předpoklady, prodá se v roce 2012 na americkém trhu 1,5 mil. naftových osobních vozů a 1,2 mil. hybridních osobních vozů.

Velký skok v prodejích naftových vozů se navíc teprve očekává, protože automobilky začínají naftové motory nabízet teprve nyní. Ovšem již první prodejní čísla jasně ukazují, že Američané mají o naftové vozy s nízkou spotřebou zájem.

Ten navíc umocňuje i velká mediální kampaň automobilek a také partnerství hlavních výrobců při prosazování tohoto paliva. Bluetec se ve Spojených státech stává pojmem nízkých emisí a nízkých provozních nákladů. Navíc nové generace motorů si poradí i s přísnými emisními limity, které v některých státech platí.

Vše ovšem může ztroskotat na snaze Kalifornie emisní limity ještě zpřísnit resp. její snaha, aby tyto přísnější limity musely plnit všechny státy, tedy aby měly federální působnost. To by poté učinilio naftě v USA opět přítrž, již dnešní kalifornské limity jsou pro mnohé diesely fakticky nesplnitelné.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků