Diesely přeskočí v USA v prodejích hybridy v roce 2012

Z poslední americké studie vyplývá, že v roce 2012 se bude ve Spojených státech prodávat více osobních vozů s naftovým motorem, než vozů hybridních. Pokud bude pokračovat tempo růstu a splní se předpoklady, prodá se v roce 2012 na americkém trhu 1,5 mil. naftových osobních vozů a 1,2 mil. hybridních osobních vozů.

Velký skok v prodejích naftových vozů se navíc teprve očekává, protože automobilky začínají naftové motory nabízet teprve nyní. Ovšem již první prodejní čísla jasně ukazují, že Američané mají o naftové vozy s nízkou spotřebou zájem.

Ten navíc umocňuje i velká mediální kampaň automobilek a také partnerství hlavních výrobců při prosazování tohoto paliva. Bluetec se ve Spojených státech stává pojmem nízkých emisí a nízkých provozních nákladů. Navíc nové generace motorů si poradí i s přísnými emisními limity, které v některých státech platí.

Vše ovšem může ztroskotat na snaze Kalifornie emisní limity ještě zpřísnit resp. její snaha, aby tyto přísnější limity musely plnit všechny státy, tedy aby měly federální působnost. To by poté učinilio naftě v USA opět přítrž, již dnešní kalifornské limity jsou pro mnohé diesely fakticky nesplnitelné.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků