Diesely přeskočí v USA v prodejích hybridy v roce 2012

Z poslední americké studie vyplývá, že v roce 2012 se bude ve Spojených státech prodávat více osobních vozů s naftovým motorem, než vozů hybridních. Pokud bude pokračovat tempo růstu a splní se předpoklady, prodá se v roce 2012 na americkém trhu 1,5 mil. naftových osobních vozů a 1,2 mil. hybridních osobních vozů.

Velký skok v prodejích naftových vozů se navíc teprve očekává, protože automobilky začínají naftové motory nabízet teprve nyní. Ovšem již první prodejní čísla jasně ukazují, že Američané mají o naftové vozy s nízkou spotřebou zájem.

Ten navíc umocňuje i velká mediální kampaň automobilek a také partnerství hlavních výrobců při prosazování tohoto paliva. Bluetec se ve Spojených státech stává pojmem nízkých emisí a nízkých provozních nákladů. Navíc nové generace motorů si poradí i s přísnými emisními limity, které v některých státech platí.

Vše ovšem může ztroskotat na snaze Kalifornie emisní limity ještě zpřísnit resp. její snaha, aby tyto přísnější limity musely plnit všechny státy, tedy aby měly federální působnost. To by poté učinilio naftě v USA opět přítrž, již dnešní kalifornské limity jsou pro mnohé diesely fakticky nesplnitelné.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků