Diesely přeskočí v USA v prodejích hybridy v roce 2012

Z poslední americké studie vyplývá, že v roce 2012 se bude ve Spojených státech prodávat více osobních vozů s naftovým motorem, než vozů hybridních. Pokud bude pokračovat tempo růstu a splní se předpoklady, prodá se v roce 2012 na americkém trhu 1,5 mil. naftových osobních vozů a 1,2 mil. hybridních osobních vozů.

Velký skok v prodejích naftových vozů se navíc teprve očekává, protože automobilky začínají naftové motory nabízet teprve nyní. Ovšem již první prodejní čísla jasně ukazují, že Američané mají o naftové vozy s nízkou spotřebou zájem.

Ten navíc umocňuje i velká mediální kampaň automobilek a také partnerství hlavních výrobců při prosazování tohoto paliva. Bluetec se ve Spojených státech stává pojmem nízkých emisí a nízkých provozních nákladů. Navíc nové generace motorů si poradí i s přísnými emisními limity, které v některých státech platí.

Vše ovšem může ztroskotat na snaze Kalifornie emisní limity ještě zpřísnit resp. její snaha, aby tyto přísnější limity musely plnit všechny státy, tedy aby měly federální působnost. To by poté učinilio naftě v USA opět přítrž, již dnešní kalifornské limity jsou pro mnohé diesely fakticky nesplnitelné.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků