BMW

Diego Maradona jezdil do konce života v BMW. Dvě jdou teď do aukce, M4 skrývá překvapení

V aukci fotbalistova majetku můžete získat také luxusní vilu či obraz.

Světoznámý argentinský fotbalista Diego Maradona zemřel v listopadu loňského roku. Jeden z nejlepších a nejtalentovanějších světových hráčů všech dob odešel na věčnost ve věku 60 let. Jeho divoký život se však nesl i v duchu mnoha kontroverzí. Byl známý třeba užíváním drog a přátelstvím se zločineckou organizací Camorra.

Maradona po sobě zanechal mnoho majetku a část z něj nyní míří do aukce. Hlavním lákadlem je jeho nemovitost v Buenos Aires, která má garáž na tři auta, šest ložnic a bazén. Na aukčním portálu Adrián Mercado se však nyní objevily i dva jeho vozy. Prvním je BMW M4 a druhým BMW 750 L.

Mnichovská limuzína byla vyrobena v roce 2017 a má najeto jen 5453 kilometrů. Aukce bude začínat na částce 225.000 dolarů, tedy při aktuálním kurzu 5.031.000 Kč. Cena je tedy velmi vysoká, protože běžně pořídíte toto BMW se stejnou motorizací i podobně nízkým nájezdem okolo dvou milionů korun.

BMW M4 je o něco zajímavější. Jedná se o předchozí generaci z roku 2016 a má najeto jen 5901 kilometrů. Maradona s ním jezdil v posledních měsících života, když dojížděl trénovat fotbalový klub Gimnasia de La Plata. Zajímavostí je, že vůz vybavil policejními světly a houkačkou. Ohlašoval tak svůj příjezd na trénink.

Startovací cena BMW M4 činí 165.000 dolarů, tedy 3.689.400 Kč. Pořád tedy o dost víc než je normální cena, ale tady rozhoduje především jméno v technickém průkazu. 

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (4) Další článek: Mercedes nás láká na koncept Vision EQXX. Má jít o nejúspornější Benz všech dob

Témata článku: , , , , , , , ,