Diatto OttoVu Zagato: legenda se vrací

Italská designérská studia patří již dlouhá desetiletí k těm nejvěhlasnějším. Každoročně se podílí na tvorbě mnoha nových modelů pro různé automobilky a přitom stačí přinášet i vlastní studie a vozy.

Jednou ze studií Zagata, která se objeví na ženevském autosalonu, bude Diatto OttoVu. Koncept navazuje na původní vůz z roku 1921, kdy sám Zagato navrhnul tvary a karosérii pro tehdejší automobil Diatto 25 4DS.

V současné studii lze najít mnoho známých prvků, které lze částečně spatřit již v minulých modelech a konceptech. Jako celek je ovšem vůz zcela nový a v moderním stylu má dokázat, že i ve 21. stoletní lze postavit něco, co se může stát legendou budoucích generací.

Klepněte pro větší obrázek
Diatto OttoVu Zagato
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků