Diatto OttoVu Zagato: legenda se vrací

Italská designérská studia patří již dlouhá desetiletí k těm nejvěhlasnějším. Každoročně se podílí na tvorbě mnoha nových modelů pro různé automobilky a přitom stačí přinášet i vlastní studie a vozy.

Jednou ze studií Zagata, která se objeví na ženevském autosalonu, bude Diatto OttoVu. Koncept navazuje na původní vůz z roku 1921, kdy sám Zagato navrhnul tvary a karosérii pro tehdejší automobil Diatto 25 4DS.

V současné studii lze najít mnoho známých prvků, které lze částečně spatřit již v minulých modelech a konceptech. Jako celek je ovšem vůz zcela nový a v moderním stylu má dokázat, že i ve 21. stoletní lze postavit něco, co se může stát legendou budoucích generací.

Klepněte pro větší obrázek
Diatto OttoVu Zagato
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků