Diatto OttoVu Zagato: legenda se vrací

Italská designérská studia patří již dlouhá desetiletí k těm nejvěhlasnějším. Každoročně se podílí na tvorbě mnoha nových modelů pro různé automobilky a přitom stačí přinášet i vlastní studie a vozy.

Jednou ze studií Zagata, která se objeví na ženevském autosalonu, bude Diatto OttoVu. Koncept navazuje na původní vůz z roku 1921, kdy sám Zagato navrhnul tvary a karosérii pro tehdejší automobil Diatto 25 4DS.

V současné studii lze najít mnoho známých prvků, které lze částečně spatřit již v minulých modelech a konceptech. Jako celek je ovšem vůz zcela nový a v moderním stylu má dokázat, že i ve 21. stoletní lze postavit něco, co se může stát legendou budoucích generací.

Klepněte pro větší obrázek
Diatto OttoVu Zagato
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků