Diaľnica do Košíc by mala byť hotová v roku 2013

Minister dopravy, pôšt a telekomunikácii Ľubomír Vážny sa vyjadril, že kompletné diaľničné prepojenie Bratislava – Košice by malo byť hotové do konca roku 2013. Podmienkou tohoto dátumu je ale schválenie zákona o urýchlení výstavby diaľnic. Pokiaľ sa tento krok nepodarí, výstavba sa môže predĺžiť až o dva roky.

Problémový úsek cez Považskú Bystricu sa začne stavať v prvej polovici budúceho roka a dokončený by mal byť v roku 2009. Ak sa tak stane, spojenie Bratislava – Žilina bude kompletné, pretože ostatné úseky na tejto trase budú hotové skôr.

Zdroj: TASR

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků