Diaľnica Bratislava – Žilina o dva a pol roka

Nový slovenský minister dopravy, pôšt a telekomunikácii Ľubomír Vážny oznámil, že diaľnica cez Považskú Bystricu bude viesť ponad mesto. Úsek Sverepec – Vrtižer, ktorý je zároveň najzložitejším úsekom nedokončenej časti diaľnice Bratislava – Žilina, by sa mal začať stavať na prelome tohto a budúceho roka. K jeho dokončeniu a tým i konečnému spojeniu Bratislavy a Žiliny by malo dôjsť zhruba o dva a pol roka. Celkové náklady 9,6 km dlhého úseku Sverepec – Vrtižer minister odhadol na 11,4 mld. Sk bez DPH. Obyvatelia Považskej Bystrice si tak konečne budú môcť vydýchnuť od náporu dopravy, ktorá momentálne prechádza priamo cez mesto.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků