Diaľnica Bratislava – Žilina o dva a pol roka

Nový slovenský minister dopravy, pôšt a telekomunikácii Ľubomír Vážny oznámil, že diaľnica cez Považskú Bystricu bude viesť ponad mesto. Úsek Sverepec – Vrtižer, ktorý je zároveň najzložitejším úsekom nedokončenej časti diaľnice Bratislava – Žilina, by sa mal začať stavať na prelome tohto a budúceho roka. K jeho dokončeniu a tým i konečnému spojeniu Bratislavy a Žiliny by malo dôjsť zhruba o dva a pol roka. Celkové náklady 9,6 km dlhého úseku Sverepec – Vrtižer minister odhadol na 11,4 mld. Sk bez DPH. Obyvatelia Považskej Bystrice si tak konečne budú môcť vydýchnuť od náporu dopravy, ktorá momentálne prechádza priamo cez mesto.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků