Diaľnica Bratislava – Žilina o dva a pol roka

Nový slovenský minister dopravy, pôšt a telekomunikácii Ľubomír Vážny oznámil, že diaľnica cez Považskú Bystricu bude viesť ponad mesto. Úsek Sverepec – Vrtižer, ktorý je zároveň najzložitejším úsekom nedokončenej časti diaľnice Bratislava – Žilina, by sa mal začať stavať na prelome tohto a budúceho roka. K jeho dokončeniu a tým i konečnému spojeniu Bratislavy a Žiliny by malo dôjsť zhruba o dva a pol roka. Celkové náklady 9,6 km dlhého úseku Sverepec – Vrtižer minister odhadol na 11,4 mld. Sk bez DPH. Obyvatelia Považskej Bystrice si tak konečne budú môcť vydýchnuť od náporu dopravy, ktorá momentálne prechádza priamo cez mesto.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků