Dětská autíčka pro milionáře na zamrzlém jezeře? Příležitost zazávodit nevynechal ani Tom Kristensen

Ačkoliv je na kabriolety ještě brzo společnost Little Car Company prezentovala své portfolio na ledové dráze během International Concours of Elegance. Navzdory jejich velikosti nejsou vůbec levné...

Koncem února se ve švýcarském St. Moritz konala automobilová slavnost International Concours of Elegance. Sběratelé a nadšenci z celého světa sem přijeli vystavit vzácné historické vozy, aby se jimi mohli spolu s návštěvníky pokochat a ocenit jejich jedinečný design i techniku. Velkým lákadlem byly jízdy na ledové dráze, kde bylo možné v oblacích sněhu spatřit řadu unikátních vozů. Stejný program se odehrával i ve zmenšené podobě na stánku výrobce Little Car Company.

Ten se zabývá výrobou zmenšenin ikonických sportovních vozů, které jsou v plné velikosti téměř nedosažitelné. Jednak finančně, ale také si je sběratelé urputně drží v garážích. Little Car Company aktuálně nabízí jejich o čtvrtinu zmenšené verze, s nimiž můžou za dobrodružstvím vyrazit i dospělí. Dětem by auta velikostně padla, ale při cenách od 871.200 korun za Bugatti Baby II až po 2,1 milionu korun v případě Testa Rossy J byl volant raději svěřen zkušenějším dospělým.

Potenciální klienti si mohli zažít koncentrovaný zážitek z Bugatti Baby II, Astonu Martin DB5 Junior, Ferrari Testa Rossa J a limitované edice Pacco Gara Testa Rossa J. Právě ta měla na akci oficiální premiéru. Jízdy se konaly 24. a 25. února a nejlepší výkony byly odměněny stříbrnými trofejemi. Za volantem usedli Tom Kristensen i slovenská závodnice Katarína Kývalová.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Váš názor Další článek: Ford Puma ST dostal automat Powershift a litrový tříválec. Výkonu ubylo, ale zvuk má parádní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,