Děsivé video vás naučí se v autě poutat. Posádka vylétla z vozu jako dělové koule

„Nebudu se poutat, vždyť je to za rohem“...

Je až s podivem, že poutání se v autě bezpečnostním pásem je stále předmětem diskuzí. Případy, kdy nepřipoutaní pasažéři vypadnou při havárii oknem a zachrání si tím život, jsou oproti těm klasickým takřka vzácností. I tak je to ale jedním z argumentů věčných „nepoutačů“.

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Svítící kontrolka, nebo nedej bože otravné pípání signalizace bezpečnostních pásů, se řeší přezkou za stovku z obchodu s autodíly. Jak moc velká je to hloupost, demonstruje i dávný crash test Fordu Expedition, amerického rodinného SUV z konce 90. let.

Nejrizikovější silnice v Česku: Na těchto nejčastěji dochází ke střetům se zvěří

Nejrizikovější silnice v Česku: Na těchto nejčastěji dochází ke střetům se zvěří

Několikanásobná rotace vozu kolem podélné osy karoserie způsobila děsivou přehlídku létajících figurín. Šest nepřipoutaných pasažérů se změnilo v dělové koule, které velký Ford střílel z oken jak při námořní bitvě. Je těžké si představit, že to jsou skuteční lidé, ale i taková může být realita.

S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich
TEST Hyundai Nexo FCEV: Budoucnost může vypadat i takto. Je to dobrý směr?

Hyundai Nexo FCEV

Na Hyundai Nexo v Česku ještě nejsme dostatečně připraveni. I tak jsme si ho ale zkusili a zjistili, že je to moc fajn auto.

4.  4.  2021 | Vladimír Kadera