Děsivé video vás naučí se v autě poutat. Posádka vylétla z vozu jako dělové koule

„Nebudu se poutat, vždyť je to za rohem“...

Je až s podivem, že poutání se v autě bezpečnostním pásem je stále předmětem diskuzí. Případy, kdy nepřipoutaní pasažéři vypadnou při havárii oknem a zachrání si tím život, jsou oproti těm klasickým takřka vzácností. I tak je to ale jedním z argumentů věčných „nepoutačů“.

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Svítící kontrolka, nebo nedej bože otravné pípání signalizace bezpečnostních pásů, se řeší přezkou za stovku z obchodu s autodíly. Jak moc velká je to hloupost, demonstruje i dávný crash test Fordu Expedition, amerického rodinného SUV z konce 90. let.

Nejrizikovější silnice v Česku: Na těchto nejčastěji dochází ke střetům se zvěří

Nejrizikovější silnice v Česku: Na těchto nejčastěji dochází ke střetům se zvěří

Několikanásobná rotace vozu kolem podélné osy karoserie způsobila děsivou přehlídku létajících figurín. Šest nepřipoutaných pasažérů se změnilo v dělové koule, které velký Ford střílel z oken jak při námořní bitvě. Je těžké si představit, že to jsou skuteční lidé, ale i taková může být realita.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 84 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků