Desítky tisíc kusů Audi A6 a A7 může v provozu omezit i rozlité pití. Může za to jedna malá krytka

Drobná chybička může poslat velké Audiny do nouzového režimu. Výrobce provede nápravu zdarma.

Tato svolávací akce se řadí k těm kurioznějším. U více než padesáti tisíc vozů A6 a A7 (včetně Allroadů a sportovních variant S6 či RS 6 Avant a S7, RS 7) vyrobených v letech 2018 až 2022 dle dokumentu Amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu chybí krytka řídicího modulu brány. Pokud je tento modul v prostoru zadních sedadel poškozen tekutinou, vůz se přepne do nouzového režimu, takže sice může jet dále, ale jen velmi pomalu.

Tento problém již postihl 46 exemplářů vozů Audi, v dokumentu ohledně svolávací akce naštěstí není psáno nic o nehodách nebo zraněních. Majitelé dostanou upozornění na akci koncem ledna příštího roku, oprava spočívající v instalaci krytky jim bude provedena zdarma.

V relativně krátké době jde již o druhou větší svolávací akci koncernových vozů, nedávno bylo nutné u různých modelů Audi a Volkswagenu dát do pořádku senzory tlaku v pneumatikách a regulátory napětí infozábavního systému.

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

Váš názor Další článek: TÜV si posvítilo na nový Mercedes-Benz eSprinter. Dojezd ve skutečném provozu překvapil

Témata článku: , , , , , , , , , ,