Designérské ocenění Nissanu Primera

Německé Design Zentrum Nordrhein-Westfalen udělilo svou letošní cenu Red Dot za špičkový design novému nissanu. Japonská automobilka tak po letech 1993, 1996 a 2001 získala prestižní ocenění už po čtvrté.
Designérské ocenění Nissanu Primera

Mezi 1479 výrobky hodnocenými v kategorii "Produktový design" posuzovalo 27 členů poroty kvalitu jejich designu z pohledu inovace, funkčnosti, ergonomie a přátelského vztahu k životnímu prostředí. Členové komise zvláště ocenilii výrazně sportovní, dynamickou linii mono silhouette karoserie nové primery a konzistentní návazností této filozofie designu i v interiéru.

Jeden ze členů poroty řekl: "Design klasické limuzíny se s Nissanem Primera otevřel do další dimenze - od kapoty až po víko zavazadlového prostoru splývá jediná elegantní křivka. Tento design umožňuje nabídnout v interiéru ohromný prostor a komfort. Spolu s vynikající funkčností vnitřního designu je Nissan Primera na cestách navíc i naprosto zřetelně odlišitelný“.

Klepněte pro větší obrázek

Primera, která vznikla v mnichovském Nissan Design Centre, přikládá velkou důležitost zákaznickým požadavkům. Cílem bylo spojit funkčnost prostorného, komfortního interiéru s výrazným, až futuristickým zevnějškem. Vybočit ze stereotypního konceptu limuzín, nabídnout výjimečný design ve spojení se vzrušením a potěšením z jízdy.

Šéfdesigner studia Stéphane Schwarz byl z udělené ceny nadšený: "Cítíme se velmi poctěni tím, že primera získala Red Dot. To jen potvrzuje, že to, co jsme chtěli novou primerou vyjádřit, je dobře srozumitelné. Ocenění patří všem našim designerům, kteří na tomto projektu opravdu zaníceně pracovali."

V minulých letech získal Red Dot za design Nissan Micra (1993), Nissan Almera (1996) a Nissan Almera Tino (2001).

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků