Designérské ocenění Nissanu Primera

Německé Design Zentrum Nordrhein-Westfalen udělilo svou letošní cenu Red Dot za špičkový design novému nissanu. Japonská automobilka tak po letech 1993, 1996 a 2001 získala prestižní ocenění už po čtvrté.
Designérské ocenění Nissanu Primera

Mezi 1479 výrobky hodnocenými v kategorii "Produktový design" posuzovalo 27 členů poroty kvalitu jejich designu z pohledu inovace, funkčnosti, ergonomie a přátelského vztahu k životnímu prostředí. Členové komise zvláště ocenilii výrazně sportovní, dynamickou linii mono silhouette karoserie nové primery a konzistentní návazností této filozofie designu i v interiéru.

Jeden ze členů poroty řekl: "Design klasické limuzíny se s Nissanem Primera otevřel do další dimenze - od kapoty až po víko zavazadlového prostoru splývá jediná elegantní křivka. Tento design umožňuje nabídnout v interiéru ohromný prostor a komfort. Spolu s vynikající funkčností vnitřního designu je Nissan Primera na cestách navíc i naprosto zřetelně odlišitelný“.

Klepněte pro větší obrázek

Primera, která vznikla v mnichovském Nissan Design Centre, přikládá velkou důležitost zákaznickým požadavkům. Cílem bylo spojit funkčnost prostorného, komfortního interiéru s výrazným, až futuristickým zevnějškem. Vybočit ze stereotypního konceptu limuzín, nabídnout výjimečný design ve spojení se vzrušením a potěšením z jízdy.

Šéfdesigner studia Stéphane Schwarz byl z udělené ceny nadšený: "Cítíme se velmi poctěni tím, že primera získala Red Dot. To jen potvrzuje, že to, co jsme chtěli novou primerou vyjádřit, je dobře srozumitelné. Ocenění patří všem našim designerům, kteří na tomto projektu opravdu zaníceně pracovali."

V minulých letech získal Red Dot za design Nissan Micra (1993), Nissan Almera (1996) a Nissan Almera Tino (2001).

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků