Designérské ocenění Nissanu Primera

Německé Design Zentrum Nordrhein-Westfalen udělilo svou letošní cenu Red Dot za špičkový design novému nissanu. Japonská automobilka tak po letech 1993, 1996 a 2001 získala prestižní ocenění už po čtvrté.
Designérské ocenění Nissanu Primera

Mezi 1479 výrobky hodnocenými v kategorii "Produktový design" posuzovalo 27 členů poroty kvalitu jejich designu z pohledu inovace, funkčnosti, ergonomie a přátelského vztahu k životnímu prostředí. Členové komise zvláště ocenilii výrazně sportovní, dynamickou linii mono silhouette karoserie nové primery a konzistentní návazností této filozofie designu i v interiéru.

Jeden ze členů poroty řekl: "Design klasické limuzíny se s Nissanem Primera otevřel do další dimenze - od kapoty až po víko zavazadlového prostoru splývá jediná elegantní křivka. Tento design umožňuje nabídnout v interiéru ohromný prostor a komfort. Spolu s vynikající funkčností vnitřního designu je Nissan Primera na cestách navíc i naprosto zřetelně odlišitelný“.

Klepněte pro větší obrázek

Primera, která vznikla v mnichovském Nissan Design Centre, přikládá velkou důležitost zákaznickým požadavkům. Cílem bylo spojit funkčnost prostorného, komfortního interiéru s výrazným, až futuristickým zevnějškem. Vybočit ze stereotypního konceptu limuzín, nabídnout výjimečný design ve spojení se vzrušením a potěšením z jízdy.

Šéfdesigner studia Stéphane Schwarz byl z udělené ceny nadšený: "Cítíme se velmi poctěni tím, že primera získala Red Dot. To jen potvrzuje, že to, co jsme chtěli novou primerou vyjádřit, je dobře srozumitelné. Ocenění patří všem našim designerům, kteří na tomto projektu opravdu zaníceně pracovali."

V minulých letech získal Red Dot za design Nissan Micra (1993), Nissan Almera (1996) a Nissan Almera Tino (2001).

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků