Designér si představil BMW M4 v terénní úpravě. Výsledek vypadá fantasticky!

BMW se asi s novou čtyřkou do terénu nechystá. Že je to škoda, ukazuje nezávislý designér.

Nové BMW řady 4 už závodní verzi má. Automobilka představila model pro kategorii GT3 a další jistě budou následovat. Na svou obměnu totiž čeká ještě vůz pro kategorii GT4, kde je pro zákazníky stále ještě připravený starý model. Stejně tak bude chtít nejspíš BMW nasadit novou čtyřku i do DTM.

Sluší mu černá? Speciální BMW M4 od módního návrháře získá jen 150 vyvolených

Sluší mu černá? Speciální BMW M4 od módního návrháře získá jen 150 vyvolených

Zcela určitě se ale mnichovská automobilka nechystá s novou čtyřkou do terénu. Že je to škoda, ukazují nové grafické rendery, které zobrazují nové BMW M4 v terénní úpravě pro ty nejnáročnější expedice, které jako kdyby z oka vypadlo speciálům ze závodu Baja 1000. Jak si můžete všimnout, tak vedle zvýšeného podvozku a terénních pneumatik obsahuje i spací úpravu.

Na přístavbě jsou připraveny solární panely pro částečné napájení obytného prostoru. Tento model je samozřejmě čistou fikcí, vypadá ale fantasticky. Vůz vytvořil umělec známý pod pseudonymem BradBuilds. Vedle vytváření podobných konceptů dokonce i sám auta staví. Své stavby ukazuje na youtubovém kanálu, kde jej odebírá přes osm tisíc lidí. Určitě by si ale zasloužil víc.

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

Pokud jste o závodu Baja 1000 nikdy neslyšeli, tak je třeba to napravit. Tento velmi náročný závod založil Ed Pearlman a jezdí se v Mexiku. Podobně jako Dakar čítá mnoho závodních kategorií a vede přes nehostinné krajiny. Každý ročník láká závodníky z celého světa. Svým umístěním je však známý především v Severní Americe.

V galerii můžete najít i podobnou stavbu od designéra, která zobrazuje Scion FRS, sourozence Toyoty GT86 a Subaru BRZ v podobné expediční úpravě.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

včera | Jan Mička | 37 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků