Design Alfy Romeo GT oceněn ve Francii

Alfa Romeo GT, nové sportovní kupé navrhované designérským centrem Bertone a Alfa Romeo Style Centrem, získala prvenství v soutěži „Design Trophy“, udělované čtenáři prestižního měsíčníku L’automobile Magazine. Alfa GT zvítězila před Mercedesem CLS a Citroenem C4.

Cena byla udělena u příležitosti 26. vydání Trophèes de l’Automobile Magazine, které proběhlo před několika dny v Paříži. Cenu přebral Wolfgang Egger, ředitel Stylistického centra Alfa Romeo spolu s paní Lilli Bertone.

Jejich společná přítomnost opět ukázala dlouhou spolupráci značky Alfa Romeo s různými italskými designéry – podle tradice značky. I tentokrát byl vytvořen model originálních tvarů při zachování veškerého potěšení ze sportovní jízdy. Odvozen z modelu 156, Alfa GT symbolizuje veškeré dědictví skvělých motorů v souladu ilustrujícím všechny pečetě italských designérských škol – elegance a vkusu. Ale designéři vždy mohli vycházet z úžasného dědictví Alfa Romeo, i v této specifické kategorii : od modelu 1900 SS až po model Giulietta Sprint, Alfetta and Giulia Sprint GT. A hovoříce o posledním modelu, nové kupé má stejného sportovního ducha, jemné, sbíhavé linie a italskou eleganci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků