Design Alfy Romeo GT oceněn ve Francii

Alfa Romeo GT, nové sportovní kupé navrhované designérským centrem Bertone a Alfa Romeo Style Centrem, získala prvenství v soutěži „Design Trophy“, udělované čtenáři prestižního měsíčníku L’automobile Magazine. Alfa GT zvítězila před Mercedesem CLS a Citroenem C4.

Cena byla udělena u příležitosti 26. vydání Trophèes de l’Automobile Magazine, které proběhlo před několika dny v Paříži. Cenu přebral Wolfgang Egger, ředitel Stylistického centra Alfa Romeo spolu s paní Lilli Bertone.

Jejich společná přítomnost opět ukázala dlouhou spolupráci značky Alfa Romeo s různými italskými designéry – podle tradice značky. I tentokrát byl vytvořen model originálních tvarů při zachování veškerého potěšení ze sportovní jízdy. Odvozen z modelu 156, Alfa GT symbolizuje veškeré dědictví skvělých motorů v souladu ilustrujícím všechny pečetě italských designérských škol – elegance a vkusu. Ale designéři vždy mohli vycházet z úžasného dědictví Alfa Romeo, i v této specifické kategorii : od modelu 1900 SS až po model Giulietta Sprint, Alfetta and Giulia Sprint GT. A hovoříce o posledním modelu, nové kupé má stejného sportovního ducha, jemné, sbíhavé linie a italskou eleganci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků