Deset úspěšných let Škoda Auto

Minulý týden se v prostorách Škoda Auto Muzea v Mladé Boleslavi uskutečnilo za účasti vedení Škoda Auto, zástupců VW koncernu...
Deset úspěšných let Škoda Auto
Minulý týden se v prostorách Škoda Auto Muzea v Mladé Boleslavi uskutečnilo za účasti vedení Škoda Auto, zástupců VW koncernu, členů vlády a vládních institucí ČR, německého velvyslance v České republice pana Hagen Graf Lambsdorfa a dalších významných hostí slavnostní setkání k 10. výročí podepsání smluv o prodeji tehdejšího AZNP Mladá Boleslav německému koncernu Volkswagen, které se uskutečnilo 16. dubna 1991. „Tato událost znamená pro společnost Škoda Auto, která zaměstnává více jak 25 tisíc lidí v továrnách v Mladé Boleslavi, Vrchlabí a Kvasinách, úspěšné zakončení prvních deseti let spolupráce s německým koncernem Volkswagen, který je od května 2000 100% majitelem společnosti Škoda Auto,“ uvedl ve svém úvodním slově předseda představenstva akciové společnosti Škoda Auto Ing. Vratislav Kulhánek.

Dr. Jens Neumann, předseda dozorčí rady Škoda Auto a zároveň člen nejvyššího vedení společnosti Volkswagen AG připomenul tehdejší důvody VW ke koupi počátečního 30% podílu ve společnosti: „Měli jsme v úmyslu doplnit v rámci strategie více značek značky Volkswagen, Audi a Seat o jednu nám vyhovující značku, a to nikoli proto, abychom pokryli trhy střední a východní Evropy, nýbrž proto, abychom našim zákazníkům mohli nabídnout cenný balík s vlastními dějinami a svébytným profilem. Chtěli jsme ze Škody opět učinit uznávaný pojem, jehož dobrý zvuk se rovná příslibu kvality. Během relativně krátkého období deseti let jsme načrtli identitu Škody a učinili ji opět synonymem pro kvalitní a přesto cenově výhodná vozidla. Škoda Auto je dnes v České republice vzorem zdařilé zahraniční investice. Náš společný úspěch povzbudil mnoho dalších západních investorů, aby nás následovali. Škoda se tak stala vývěsním štítem této země, svých vysoce kvalifikovaných lidí a jejich vynikajících moderních, spolehlivých a, dovolím si říci, milých výrobků.“

Předseda představenstva Škoda Auto, pan Vratislav Kulhánek ve svém projevu prezentoval společnost jako dynamicky se rozvíjející se firmu, která je dnes v České republice vnímána jako příklad úspěšné transformace, jako motor celé české ekonomiky a exportu, který v případě Škoda Auto činí 9,9% z celkového podílu exportu ČR, když Škoda Auto exportuje 82 % své produkce do více jak 70 zemí světa čtyř kontinentů. Předseda představenstva Škoda Auto ve svém projevu k auditoriu i krátce připomenul loňský, prozatím ekonomicky nejúspěšnější rok, kdy hospodářský výsledek společnosti vzrostl po zdanění o 26,5% oproti roku 1999 a prodej vozů tří modelových řad Felicie, Fabie a Octavie se zvýšil v porovnání s rokem 1999 o 13% na 435 403 vozů. „Od prvního dne činnosti našeho podniku zůstala prioritním úkolem péče o kvalitu našich produktů. Téměř ze dne na den jsme začali zásadně investovat do změny kvality našeho tehdejšího produktu Škoda Favorit s pouze jediným typem motoru“, řekl mimo jiné Vratislav Kulhánek. „Základem našeho úspěchu a expanze byly, jsou a budou naše investice do moderních produktů a s nimi spojených technologií a potřebné kapacity. V letech 1991 až 2000 jsme zejména z vlastního cash-flow investovali přes 70 miliard korun, z toho v loňském roce 2000 přes 13 miliard Kč. Tyto investice nám zajišťují dlouhodobou perspektivu naší značky. I díky důslednému naplňování našich cílů se nám podařilo zvýšit náš obrat z 15 miliard korun v roce 1991 na loňských 136 miliard,“ shrnul ve svém projevu uplynulých deset let předseda představenstva Vratislav Kulhánek..

Automobily značky Škoda nakoupíte u společnosti Auto Heller.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

VW Touareg 3
Rok výroby: 2010
Stav: 242 522 km
Cena: 300 000 Kč
VW Golf Plus 2
Rok výroby: 2011
Stav: 142 596 km
Cena: 236 000 Kč
VW Passat 2
Rok výroby: 2012
Stav: 161 359 km
Cena: 252 000 Kč
VW Golf 1,6
Rok výroby: 2014
Stav: 84 159 km
Cena: 300 000 Kč
VW Lupo 1,7
Rok výroby: 2000
Stav: 186 955 km
Cena: 36 000 Kč
VW CC 2
Rok výroby: 2012
Stav: 107 629 km
Cena: 430 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků