Deset aut pro ženy, kterým muži neodolají

Jaké auto si musí žena koupit, aby jí žádný muž neodolal? Výsledky britské ankety jsou skutečně zajímavé.

Na našich stránkách se málokdy objeví článek, který potěší především ženskou část populace (a jisté jednotky procent populace mužské...). O to raději jsme, že právě dnes přišel ten den.

Britský magazín Eve totiž udělal průzkum mezi muži, aby zjistil, za jakými vozy řízenými ženami se chlapi zaručeně otočí. Je sice obvyklejší „balit” na auta holky, ale uznejte - co je většině žen po kusu plechu na kolech a jaký postoj mají ke stejným předmětům muži? Dost možná bude žena s tím správným autem mezi muži zajímavější než naopak. Nálakali jsme vás, dámy? Pak musíte vědět, jaké auto si pořídit.

Hned na úvod je třeba říci, že většina aut v žebříčku je pro ženy, hmm, trochu nevhodná, ale tak už to bývá - když už se muže zeptáte na ideální kombinaci žena+auto, přičemž vůz je konkrétní a žena abstraktní, stane se ztělesněním mužových tužeb pouze ono auto a ženu tak trochu opomene. Nicméně i takový průzkum má své výhody.

Na špici žebříčku tak stanul klasický Mercedes 300SL Roadster z let 1954 až 1963. Skutečně krásné auto. Jenže vidět ho dnes na silnici v Česku je asi tak pravděpodobné jako spatřit Yettiho a vidět ho řízený ženou hraničí s blízkým setkáním třetího druhu. S aktuální cenou 10 a více milionů Kč si jej mnoho z našich čtenářek asi koupit nepoběží, a tak se pro zvýšení vaší atraktivity musíme podívat na další příčky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na té druhé se umístilo Porsche 911. To již není tak nedostižný sen, ale pro ženu to přesto není to pravé ořechové. Nicméně proč ne, devětsetjedenáctka řízená ženou se již vidí.

Další tři místa obsadila skutečně extrémní auta. Lancer Evo, Land Rover Defender a Impreza STi jsou vším možným, jen ne auty, jejichž klíčky se hřejí v kabelkách něžných slečen a paní. Evo a STi si roztomilé stvoření asi nepořídí, o Defenderu ani nemluvě. Říká se sice, že v SUV jsou blondýnky jako doma, ale Defender má i k SUV hodně daleko. Tak jdeme dále.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Šesté místo patří Rollsu Phantom. Tohle auto majitelé obvykle neřídí a je pravda, že ženě sedící na zadních sedadlech tohoto korábu by asi neodolal nejen muž mající místo mozku volant. Ovšem překážkou je opět cena, Phantom není zrovna tuctovka za pár korun.

Sedmé místo Range Roveru Sport již skýtá možnost naplnění představy o blondýnce v SUV, přestože jde stále spíše o off-road a to docela extrémní. Ovšem může být.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

První „normální” auto najdeme na místě osmém. Fiat 500 je malý, sexy a přitom levný. A má i naše vysoké doporučení z prvního testu. Zřejmě skutečný vítěz této ankety. Vůz na devátém místě je pak rovněž relativně běžný, byť v „neběžné” verzi - VW Golf R32.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Caterham na desátém místě snad ani nemá smysl komentovat, v tomto autě snad žádnou „normální” ženu nikdy nikdo neviděl.

Deset aut, které muže donutí ohlédnout se, pokud je řídí žena:

1. Mercedes 300SL Roadster
2. Porsche 911
3. Mitsubishi Lancer Evo
4. Land Rover Defender
5. Subaru Impreza STi
6. Rolls-Royce Phantom
7. Range Rover Sport
8. Fiat 500
9. VW Golf R32
10. Caterham

Výsledky britské ankety známe. A co vy pánové, v jakém autě by musela jet nějaká žena, abyste jí nebyli schopni odolat?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků