Desátý ročník Magnum rallye

Dnes (sobotu 1.9.2001) proběhne ve Vyškově a jeho blízkém okolí jubilejní X.ročník Magnum rallye.
Desátý ročník Magnum rallye

Půjde o pátý díl letošního mistrovství ČR v rallysprintu. Trať soutěže měří necelých 154 km a je na ní šest rychlostních zkoušek na třech úsecích v délce 73,5 km. První vozidlo sjede ze startovní rampy na Náměstí T.G.Masaryka dnes, v 8:30 hodin.

Cíl soutěže je předpokládán na 15.30 hodin. Trať rychlostních zkoušek je opět vedena vojenským výcvikovým prostorem. Rychlostní zkoušky Podivická, Hlubočanská a Račická důkladně prověří připravenost posádek a jejich vozů. Pořadatelům se předběžně přihlásili všichni pravidelní účastníci, kteří letos startují v malém mistrovství. Mimo ně by se měl ve Vyškově objevit i slovenský šampión Stanislav Chovanec se soukromou Octavií WRC. První, v premiéře ostrý start, by měl absolvovat s „novým“ vozem Tomáš Hrdinka. Pojede opět se Subaru Impreza WRC, ale s verzí 2000.

V loňském roce se ve Vyškově úspěšně rozloučil s Fordem Escort Stanislav Chovanec, který s tímto vozem startoval již po šest sezón. Na jihu Moravy bojoval o vítězství s Emilem Trinerem (Nissan Pulsar), kterého nakonec porazil o 14,8 sekund.

Na startu se v loňském roce poprvé představili i manželé Cvrčkovi s kitovou Škodou Octavia. Je jen škoda, že tuto sympatickou dvojici v letošním roce těžko uvidíme na soutěžních tratích.

Klepněte pro větší obrázek

 


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků