Desátý ročník Magnum rallye

Dnes (sobotu 1.9.2001) proběhne ve Vyškově a jeho blízkém okolí jubilejní X.ročník Magnum rallye.
Desátý ročník Magnum rallye

Půjde o pátý díl letošního mistrovství ČR v rallysprintu. Trať soutěže měří necelých 154 km a je na ní šest rychlostních zkoušek na třech úsecích v délce 73,5 km. První vozidlo sjede ze startovní rampy na Náměstí T.G.Masaryka dnes, v 8:30 hodin.

Cíl soutěže je předpokládán na 15.30 hodin. Trať rychlostních zkoušek je opět vedena vojenským výcvikovým prostorem. Rychlostní zkoušky Podivická, Hlubočanská a Račická důkladně prověří připravenost posádek a jejich vozů. Pořadatelům se předběžně přihlásili všichni pravidelní účastníci, kteří letos startují v malém mistrovství. Mimo ně by se měl ve Vyškově objevit i slovenský šampión Stanislav Chovanec se soukromou Octavií WRC. První, v premiéře ostrý start, by měl absolvovat s „novým“ vozem Tomáš Hrdinka. Pojede opět se Subaru Impreza WRC, ale s verzí 2000.

V loňském roce se ve Vyškově úspěšně rozloučil s Fordem Escort Stanislav Chovanec, který s tímto vozem startoval již po šest sezón. Na jihu Moravy bojoval o vítězství s Emilem Trinerem (Nissan Pulsar), kterého nakonec porazil o 14,8 sekund.

Na startu se v loňském roce poprvé představili i manželé Cvrčkovi s kitovou Škodou Octavia. Je jen škoda, že tuto sympatickou dvojici v letošním roce těžko uvidíme na soutěžních tratích.

Klepněte pro větší obrázek

 


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků