Desátý ročník Magnum rallye

Dnes (sobotu 1.9.2001) proběhne ve Vyškově a jeho blízkém okolí jubilejní X.ročník Magnum rallye.
Desátý ročník Magnum rallye

Půjde o pátý díl letošního mistrovství ČR v rallysprintu. Trať soutěže měří necelých 154 km a je na ní šest rychlostních zkoušek na třech úsecích v délce 73,5 km. První vozidlo sjede ze startovní rampy na Náměstí T.G.Masaryka dnes, v 8:30 hodin.

Cíl soutěže je předpokládán na 15.30 hodin. Trať rychlostních zkoušek je opět vedena vojenským výcvikovým prostorem. Rychlostní zkoušky Podivická, Hlubočanská a Račická důkladně prověří připravenost posádek a jejich vozů. Pořadatelům se předběžně přihlásili všichni pravidelní účastníci, kteří letos startují v malém mistrovství. Mimo ně by se měl ve Vyškově objevit i slovenský šampión Stanislav Chovanec se soukromou Octavií WRC. První, v premiéře ostrý start, by měl absolvovat s „novým“ vozem Tomáš Hrdinka. Pojede opět se Subaru Impreza WRC, ale s verzí 2000.

V loňském roce se ve Vyškově úspěšně rozloučil s Fordem Escort Stanislav Chovanec, který s tímto vozem startoval již po šest sezón. Na jihu Moravy bojoval o vítězství s Emilem Trinerem (Nissan Pulsar), kterého nakonec porazil o 14,8 sekund.

Na startu se v loňském roce poprvé představili i manželé Cvrčkovi s kitovou Škodou Octavia. Je jen škoda, že tuto sympatickou dvojici v letošním roce těžko uvidíme na soutěžních tratích.

Klepněte pro větší obrázek

 


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků