Desátý ročník Magnum rallye

Dnes (sobotu 1.9.2001) proběhne ve Vyškově a jeho blízkém okolí jubilejní X.ročník Magnum rallye.
Desátý ročník Magnum rallye

Půjde o pátý díl letošního mistrovství ČR v rallysprintu. Trať soutěže měří necelých 154 km a je na ní šest rychlostních zkoušek na třech úsecích v délce 73,5 km. První vozidlo sjede ze startovní rampy na Náměstí T.G.Masaryka dnes, v 8:30 hodin.

Cíl soutěže je předpokládán na 15.30 hodin. Trať rychlostních zkoušek je opět vedena vojenským výcvikovým prostorem. Rychlostní zkoušky Podivická, Hlubočanská a Račická důkladně prověří připravenost posádek a jejich vozů. Pořadatelům se předběžně přihlásili všichni pravidelní účastníci, kteří letos startují v malém mistrovství. Mimo ně by se měl ve Vyškově objevit i slovenský šampión Stanislav Chovanec se soukromou Octavií WRC. První, v premiéře ostrý start, by měl absolvovat s „novým“ vozem Tomáš Hrdinka. Pojede opět se Subaru Impreza WRC, ale s verzí 2000.

V loňském roce se ve Vyškově úspěšně rozloučil s Fordem Escort Stanislav Chovanec, který s tímto vozem startoval již po šest sezón. Na jihu Moravy bojoval o vítězství s Emilem Trinerem (Nissan Pulsar), kterého nakonec porazil o 14,8 sekund.

Na startu se v loňském roce poprvé představili i manželé Cvrčkovi s kitovou Škodou Octavia. Je jen škoda, že tuto sympatickou dvojici v letošním roce těžko uvidíme na soutěžních tratích.

Klepněte pro větší obrázek

 


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků