Desáté výročí vítězství Mazdy v závodě Le Mans.

V červnu roku 1991 se totiž Mazda stala první a jedinou japonskou značkou, která kdy zvítězila a dosáhla titulu Le Mans.
Desáté výročí vítězství Mazdy v závodě Le Mans.
V červnu roku 1991 se totiž Mazda stala první a jedinou japonskou značkou, která kdy zvítězila a dosáhla titulu Le Mans. Mazda 787B se tehdy stala prvním a jediným vozem s wankelovým motorem, který dosáhl vítězství v tomto historickém závodě.

Vítězstvím v Le Mans získala Mazda a její vysoce oceněné sportovní vozy RX-7 s wankelovým motorem světového věhlasu.

Mazda letos u příležitosti 10. výročí vítězství v Le Mans představila na mezinárodních autosalonech poslední verzi motoru nazvaného RENESIS, který je klíčovým prvkem nového vozu Mazda RX-8, revolučního čtyřdveřového čtyřmístného sportovního coupé. RX-8 vychází z koncepčního modelu RX-EVOLV, který byl poprvé odhalen v roce 1999 na autosalonu v Tokiu, aby ukázal výhody a budoucí potenciál lehkých a kompaktních motorů.

Tento jedinečný a silný motor je nedílnou součástí dědictví Mazda a staví značku Mazda daleko od jejích konkurentů. Mazda je jedinou společností na celém světě, která vyrábí spalovací motor s rotačním pístem.

Poznámka: Mazda 787B dosáhla v roce 1991 vítězství, když vůz ujel 4923,188 km průměrnou rychlostí 205,33 km/hod. Řidiči vozu byly Bertrand Gachot, Johnny Herbert a Volker Weidler. Dnes je vůz Mazda 787B vystaven v Hirošimě v muzeu společnosti.

Fotografie: Vítězný vůz 787B a nového vozu RX-8

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků