Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Už si pomalu odložte peníze, další božská stavebnice od Lego Technic je totiž v prodeji.

První hybridní Lamborghini je dalším modelem, který teď seženete rovněž jako detailní stavebnici Lego Technic. Supersport Sián FKP 37 se tak zařazuje mezi exempláře řady Ultimate Series, ve které už Lego uvedlo propracované modely Porsche 911 GT3 RS a Bugatti Chiron.  

Lamborghini Sián oficiálně: První býčí zápasy na baterky stojí 80 milionů

Lamborghini Sián oficiálně: První býčí zápasy na baterky stojí 80 milionů

Nová stavebnice obsahuje celkem 3696 dílků a výsledkem sestavení je Lambo v měřítku 1:8, respektive tedy měřící 60 cm na délku, 25 cm na šířku a 13 cm na výšku. Nechybí klasické dveře otevírající se nahoru, pohyblivý zadní spoiler a samozřejmě funkční kola s řízením a odpružením. A stejně jako ve zmíněném Porsche je i zde funkční převodovka.

Detailně zpracovaný motorový prostor se vzpěrou kryjící mocný dvanáctiválec vytvořený z hromádky malých součástek také nechybí – a ke všemu má pohyblivé písty. Výklopná je i přední kapota, pod níž najdete sériové číslo vozu a miniaturní zavazadlo. Stejně dávku detailů pak Lego zajistilo i interiéru Lamborghini.  

Kupte si legendární filmový Dodge Charger z Lega. Umí jezdit po zadních kolech

Kupte si legendární filmový Dodge Charger z Lega. Umí jezdit po zadních kolech

Stavebnice obsahuje i exkluzivní sběratelskou brožuru, pochopitelně s návodem na sestavení modelu, obrázky a zákulisními rozhovory se členy týmů společností Lego a Lamborghini. Prodej začíná 1. června. Novinka už je připravená i u českého zastoupení Lega, a to za cenu 9999 Kč.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků