Delta4x4 Grand Cherokee SRT-8, zběsile po poušti

Na trhu není mnoho opravdu výkonných vozů, které se mohou pustit směle do terénu. To byl zřejmě důvod, aby němečtí úpravci terénních vozů delta4x4 přišli s opravdu zajímavým dílem.

To je odvozeno od klasického Jeepu Grand Cherokee SRT-8. Již tak výkonný vůz kategorie mixující SUV a off-road nadopovali a upravený "indián" poskytuje výkon 372 kW (505 k). Což je o 55 kW (75 k) více, než kolik nabídne sériový model.

Vše má na svědomí upravená řídící jednotka, upravené sání s novým filtrem a kompletně vyměněné výfukové potrubí se závodními katalyzátory. Ve finále to znamená, že Cherokee zvládne stovku pod pět sekund.

Kdo by k takové úpravě čekal řádné snížení bude na omylu. Delta4x4 na to šli zcela jinak. Celý vůz šel naopak nahoru a to o rovných 100 mm. Je to způsobeno jednak použitím 23" kol s pneu 305/40 a druhak i úpravou samotného odpružení.

Jak sami výrobci říkají, vše je podřízeno tomu, aby si mohl řidič užívat pouštních závodů. Dostatečný výkon, trvalý náhon na všechna kola a také speciální osvětlení vozů, které umožní výbornou viditelnost i v noci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
delta4x4 Grand Cherokee SRT-8 
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků