DeLorean, kultovní automobily se opět vrátí na silnice

Všichni milovníci sportovních vozů z druhé poloviny minulého století se brzy dočkají návratu jedné z legend. Po smrti zakladatele automobilky DeLorean - Johna DeLoreana - bylo jméno této automobilky prodáno na Floridu ve Spojených státech. Jedna tamní společnost však neměla zájem o pokračování výroby, a tak se tato automobilka na čas odmlčela. Nyní však přišel správný čas, aby vozy s tímto jménem opět začaly brázdit silnice.

Bližší informace nejsou o chystaném modelu známy, ale zástupci majitele informovali, že model bude vycházet z kultovního modelu DMC-12 a automobilka opět využije díly z jiných automobilek. Podvozek, ale i motory a převodovky tak budou zřejmě z produkce GM nebo Chrysleru s pořádnou dávkou úprav a samotná karosérie bude opět dílem návrhářů DeLoreanu.

Kdy se přesně dostane tento model na trh, nebo se alespoň představí studie není známo, ale z neověřených informací by se mohly znovu zrozené vozy DeLorean objevit na trhu v roce 2009.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DeLorean DMC-12

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků