DeLorean, kultovní automobily se opět vrátí na silnice

Všichni milovníci sportovních vozů z druhé poloviny minulého století se brzy dočkají návratu jedné z legend. Po smrti zakladatele automobilky DeLorean - Johna DeLoreana - bylo jméno této automobilky prodáno na Floridu ve Spojených státech. Jedna tamní společnost však neměla zájem o pokračování výroby, a tak se tato automobilka na čas odmlčela. Nyní však přišel správný čas, aby vozy s tímto jménem opět začaly brázdit silnice.

Bližší informace nejsou o chystaném modelu známy, ale zástupci majitele informovali, že model bude vycházet z kultovního modelu DMC-12 a automobilka opět využije díly z jiných automobilek. Podvozek, ale i motory a převodovky tak budou zřejmě z produkce GM nebo Chrysleru s pořádnou dávkou úprav a samotná karosérie bude opět dílem návrhářů DeLoreanu.

Kdy se přesně dostane tento model na trh, nebo se alespoň představí studie není známo, ale z neověřených informací by se mohly znovu zrozené vozy DeLorean objevit na trhu v roce 2009.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
DeLorean DMC-12

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků