Děkujeme všem pracovníkům ve veřejné dopravě, vzkazuje Google. Pomohl však už dříve

Každá podpora se počítá! Dnes Google děkuje všem pracovníkům ve veřejné dopravě, do boje proti novému koronaviru se ale zapojil už dříve.

Řada lidí se při vykonávání svých profesí nevyhne kontaktu s dalšími lidmi, kteří by teoretiky mohli být nakaženi novým typem koronaviru. Jsou to lidé v takzvané první linii, kteří si zaslouží podporu a obrovské uznání. Nezapomíná na ně ani vyhledávač Google, který jim jako poděkování přizpůsobuje svou úvodní stránku.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Vyhledávač za tímto účelem upravuje takzvaný Doodle, což je obrázek či animace, které každý den vidíte nad řádkem pro vyhledávání. V posledních několika dnech Google takto postupně poděkoval všem zdravotníkům, sestřičkám a lékařům, všem členům záchranných složek, všem pracovníkům úklidových služeb a popelářům a všem prodavačům a prodavačkám potravin. Zkrátka lidem, bez kterých se neobejdeme.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Dnes Google poděkoval všem pracovníkům ve veřejné dopravě. Jsou to řidiči autobusů, tramvají, metra, taxislužeb, ale také kapitáni lodních plavidel či letadel a spousty dalších pracovníků „za oponou“. Zkrátka lidé, kteří se kontaktu s dalšími lidmi prostě nevyhnout a denně v práci riskují své vlastní zdraví.

Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Doodle ovšem může mít i vzdělávací charakter. Třeba 20. březen se nesl ve znamení hygieny (Naučte se mýt si ruce s Ignácem Semmelweisem), 17. listopadu připomněl Den boje za svobodu a demokracii a loni v červenci připomněl 50. výročí přistání na měsíci.

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Aut se Doodle moc často netýká, něco bychom ale přece jenom našli. Před čtyřmi lety připomenul 105. narozeniny argentinského závodníka a pětinásobného mistra světa F1 Juana Manuela Fangia a před šesti lety vzpomenul na Ayrtona Sennu, který by toho času oslavil 54. narozeniny.

Nedávno Google zapojil do boje proti koronaviru i svou aplikaci Waze. Nyní stačí do vyhledávání lokality napsat „COVID-19“ a aplikace sama najde nejbližší nemocnice, které jsou pro boj s virem nejlépe uzpůsobeny.

Koronavirus online

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků